Ana Sayfa / bakan / Müslüm Doğan kimdir

Müslüm Doğan kimdir

Müslüm Doğan kimdir, 27 Ağustos 2015 tarihinde 63. hükümette Kalkınma Bakanı olarak göreve getirildi. 22 Eylül 2015 tarihinde görevinden çekilme etti.

Müslüm Doğan, 15 Ekim 1959 senesinde Sivas‘ın Divriği ilçesinde dünyaya gelmiştir. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden harita mühendisi olarak mezun olduktan sonrasında Gazi Üniversitesi Kent Plancılığı Bölümünde yüksek lisans yapmış oldu.
Müslüm Doğan, uzun seneler Toplumsal Gdürlüğü ve daire başkan vekilliği yaptıktan sonrasında 2012 senesinde emekli oldu. TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası GYK üyeliği, Divriği Derneği Başkanlığı ve Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı yapmış oldu. Alevilik mevzusunda ve mesleki özellikte oldukça sayıda yayınlanmış yazıları bulunan Müslüm Doğan, Alevilik üstüne yapmış olduğu çalışmalarla da tanınıyordu.

HDP‘nin kuruluşunda yer edinen ve ilk dönem Merkez Yürütme Kurulu üyesi olarak vazife yapmış oldu.

7 Haziran 2015 tarihinde meydana getirilen genel seçimlerde (HDP) Halkların Demokratik Partisinden 25. Dönem İzmir milletvekili seçildi.

Müslüm Doğan, evlidir ve bir evladı vardır.

Müslüm Doğan, 27 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun açıklamış olduğu 63. Hükümet bakanları sıralamasında HDP‘den Kalkınma Bakanı olarak yayınlandı. Aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca yeni kabine onaylandı.

Müslüm Doğan, 7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında bir koalisyon hükümeti kurulmadığı için, Anayasa’nın 116. Maddesi gereğince TBMM seçimlerini yenileme sonucu gereğince 24 Ağustos 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca Anayasa’nın 114. maddesine gore Ahmet Davutoğlu‘na Bakanlar Kurulu’nu kurma görevini verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun oluşturmak zorunda olduğu geçici Bakanlar Kurulu kabinesi içinde oldu.

Müslüm Doğan, 22 Eylül 2015 tarihinde öteki HDP’li Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca ile beraber görevinden çekilme etti.

Müslüm Doğan kimdir

    Bakan

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ekrem Pakdemirli kimdir

Ekrem Pakdemirli kimdir, Türk siyasi hayatının önemli isimleri arasında yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno