Ana Sayfa / şarkıcı / Mustafa Keser kimdir

Mustafa Keser kimdir

Mustafa Keser kimdir, Müzik dünyasının “mendilli fenomen”i Mustafa Keser.

Mustafa Keser, 1945 senesinde Elazığ‘ın Maden ilçesinde dünyaya gelmiştir. Kendinden dokuz yaş minik bir de kız kardeşi vardır. İlk ve orta öğrenimini Maden ilçesinde yapmış oldu. Lise eğitimine Diyarbakır‘da Ziya Gökalp Lisesinde başladı ve Sivas‘da 4 Eylül Lisesi’nden mezun oldu. Babası müzisyen olan Mustafa Keser, ortaokul ve lise yıllarında keman, ud, bağlama şeklinde enstrümanları iyi derecede çalmasını öğrendi. Liseden sonrasında tahsiline devam edemediği için kendine müziği meslek olarak seçti.

Bundan dolayı 1965 senesinde İstanbul‘a gitti, çeşitli şarkıcılara birlikte rol aldı, bazen da kendi çalıp şarkı söyleyerek gazinolarda çalıştı. Sonrasında askerliğini yapmak için İstanbul’dan ayrılarak çömez birliğini Manisa‘da, usta birliğini ise İzmir Narlıdere’de tamamlamış oldu.

Askerlik görevi bittikten sonrasında İzmir’de müzik iyi bir yer edinmesi sebebiyle İzmir’e yerleşti. O yıllarda ebeveyni boşanınca annesini ve kız kardeşini de yanına aldı. 15 yıla yakın İzmir‘de çalıştı. Ayrıca çaldırmış olduğu mevcut sazlara ilaveten yaylı tambur, mızraplı tambur, buzuki, piyano şeklinde birçok enstrümanı da çalmasını öğrendi.

TRT İzmir Radyosu’nda yöresel sanatçı olarak vazife çalmış olduğu sırada bununla birlikte Çiğli Askeri Hava Üssü ‘nde 4 yıl memurik, market işletmeciliği şeklinde çeşitli işlerde yapmış oldu.

Mustafa Keser, 1975 senesinde TRT‘nin açmış olduğu amatör ses yarışmasını Türk Halk Müziği branşında kazanarak TRT’de çalışmaya başladı. 1982 yılına kadar TRT İzmir Radyosu’nda yöresel sanatçı olarak vazife yapmış oldu. Kani Karaca‘dan müzik dersleri aldı.

1982 senesinde gene TRT kurumunun açmış olduğu yetişmiş sanatçı imtihanını bu kez Türk Sanat Müziği branşında kazanmıştır. TRT İzmir Radyosu’nda ses sanatçısı olarak göreve başladı. TRT’de çalmış olduğu seneler içinde Mevlana‘yı anma törenleri dolayısıyla on yıla yakın Konya‘ya gitti. 1989 senesinde istemeden de olsa TRT’den ayrılıp İstanbul’a yerleşti.

1995 senesinde, HBB televizyonunda “Mustafa Keser ve İstekleriniz” isminde ve canlı olarak gösterilen şarkı istekleri programına başladı. İleriki yıllarda bu programı Kanal 6, Samanyolu TV ve Flash TV televizyonlarında da “Mustafa Keser Sizlerle” adı altında devam etti. Bu seneler içinde “ALTIN KELEBEK, MAGAZİN GAZETECİLERİ DERNEĞİ” ve benzeri birçok müzik ödülü kazanmıştır.

Mustafa Keser, halen Cuma, Cumartesi günleri Beylerbeyi’nde vapur iskelesi sokağında bulunan “KESER MÜZİKHOL” adlı kendi gazinosunda ve çeşitli konser çalışmalarıyla da müzik yaşantısına devam etmektedir.

Mustafa Keser, 1978 senesinde Nilüfer Hanım ile evliliğe ilk adımını attı. Yunus Emre Keser (d.1979), Emrah Keser (d.1984), Emre Keser (d.1987) adlarında üç oğlu vardır.

1965 senesinde İstanbul‘a yeni ulaştığında Yeşilçam Sokağı’nda bir handa kalıyordu. Göksel Arsoy‘la Sevda Ferdağ‘ın başrolde oynadığı “Son Darbe” adlı beyaz perde filmine bağlamacı aramaya geldiklerinde görevi kaptı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Düğün Dernek 2: Sünnet (Kendisi) (Beyaz perde Filmi)
2004 – Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (Şeco / Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2001 – Yürekli Şüphe (TV Dizisi)
1986 – Olacak O Kadar (Kendisi) (TV Dizisi)
1965 – Son Darbe (Bağlamacı) (Beyaz perde Filmi)

Mustafa Keser kimdir

müzisyen

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno