Ana Sayfa / sporcu / Nagihan Karadere kimdir

Nagihan Karadere kimdir

Nagihan Karadere kimdir, Survivor 2016 yarışmacısıdır.Nagihan Karadere, 27 Aralık 1984 tarihinde Osmaniye‘nin Kadirli ilçesine bağlı Cığcık köyünde dünyaya gelmiştir. Fenerbahçe forması altında atletizm branşında sporcu olarak yetişti. Sürat koşuları branşında birçok müsabakaya katıldı.

Nagihan Karadere, 2003 senesinde Köstence’de düzenlenen Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’nda 400 metre branşında altın madalyanın sahibi oldu. Aynı şampiyonada 4x 400m bayrak yarışında gümüş madalya 4x100m bayrak yarışında bronz madalya kazanmıştır.

Sürat koşuları branşında birçok madalya kazanan Karadere Çin‘in Shenzhen şehrinde meydana getirilen 2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda meydana getirilen bayrak yarışında gümüş madalya kazanmıştır. Nagihan Karadere’nin 400 metre engelli yarışında da bronz madalyası bulunuyor.

2012 Yaz Olimpiyatları’nda, atletizm 400 metre engelli seçmelerinde savaşım eden Nagihan Karadere, hatalı çıkış yapınca yarış dışı bırakıldı. Londra Olimpiyat Stadyumu’nda meydana getirilen elemelerde 4. seride yarışmak için pistteki yerini aldı. 4 numaralı kulvarda yerini aldıktan sonrasında tabanca sesini duymadan oldukca ilkin koşmaya başlayınca yargıcı tarafınca yarış dışı bırakıldı. Bunun üstüne Nagihan Karadere, yarışın arkasından tüm Türk halkından, ailesinden, hocalarızür diledi.
7 Şubat 2016 tarihinde başlamış olacak olan “Survivor 2016” yarışmasına Nagihan Karadere de Ünlüler takımında katılacak.
7 Şubat 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlamış olacak olan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı‘nın yapacağı “Survivor 2016” yarışması gönüllüler takımında; Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Candan, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Zafer Mete yarışacak.

Ünlüler takımında ise: Çağan Atakan Arslan (Soldier), Ebru Öztürk, Eda Akkaya, Ezgi Avcı, İbrahim Yattara, Nagihan Karadere, Serkan Ercan (Ütopya), Tuğba Özay, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe ve Seda Tetik yarışacaktır.

Ünlüler Takımında yer edinen Serkan Ercan (Ütopya) dokunulmazlık oyununda sol bacağından ciddi şekilde sakatlanmıştı. MR çekilmesi için hastaneye gönderildikten sonrasında ayağında meydana gelen sakatlık sebebiyle tabip raporu ile 14 Şubat 2016 tarihinde yarışmaya veda etti.

Serkan Ercan’ın sakatlanması sonrası Survivor yarışmacı adaylarından Spartalı Mehmet Ünlüler Takımına Serkan’ın yerine dahil oldu. 14 Şubat 2016 tarihinde meydana getirilen Dokunulmazlık Oyununu kazanan Ünlüler Ekibi tek yarışmacı talibi kalan Yağmur Özdemir‘i de takımlarına kattı.

Nagihan Karadere, Uğur Gökçe ile evlidir ve 2015 doğumlu Ece Arven Gökçe isminde bir kızı vardır. 20 Nisan 2017 tarihinde eşinden boşandı.

Nagihan Karadere, 2017 yılının Nisan ayında Tekirdağ’da çekilen ‘Ah İstanbul Ah’ filmimizde ‘evde kalmış kız’ rolünü oynuyor.

Yarışlarda Almış olduğu Madalyalar :
2003 – Balkan Gençler Şampiyonası – Köstence – 400 m engelli, Altın madalya
2011 – Dünya Üniversite Oyunları – Çin, Shenzhen – 4×400 m bayrak, Gümüş madalya
2011 – Dünya Üniversite Oyunları – Çin, Shenzhen – 400 m engelli, Bronz madalya
Filmleri :
2017 – Ah İstanbul Ah (Nagihan)( Beyaz perde Filmi)

Nagihan Karadere kimdir

    Sporcu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yağmur Banda kimdir

Yağmur Banda kimdir, “Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno