Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Nilay Deniz kimdir

Nilay Deniz kimdir

Nilay Deniz kimdir, Nilay Deniz, 3 Mayıs 1993 tarihinde Aydın, Söke’de dünyaya gelmiştir. Tam adı Kıymet Nilay Deniz’dir. Babası da bir oyuncu olan Nilay Deniz, annesinin isteği ile oyuncu olmuştur. Buna karşın üniversitede oyunculuk okumadı.

Ailesi ile beraber yaşa köpeği vardır. 16 yaşlarında iken Ankara‘da bir amatör güzellik yarışmasına katılan Nilay Deniz’in adını (ilk üçe kalamasa da) duyan dizisinin yapımcıları yönetmenliğini Serdar Akar‘ın yapmış olduğu Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde rol teklif etmişlerdir. O dizide Rüya karakterini oynayarak oyunculuk hayatına başladı.

2011 senesinde “Mor Menekşeler” dizisinin çekimleri esnasında rol arkadaşı Zafer Algöz ona Shakespeare’in Kral Lear oyunundan esinlenerek “Cordelia” lakabı takmış olup o zamanden beri Twitter’da bu adı kullanmaktadır. “Mor Menekşeler” dizisinde Sarp Levendoğlu, Ümit Kurt, Yaşam Arpacı, Nilay Deniz, , Sinan Tuzcu, Zafer Algöz, Ayçin İnci ile birlikte oynadı.

2015 senesinde “Aşk Tekrardan” dizisinde Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, Tamer Levent, Tülin Oral, Lale Başar, Can Sipahi ile birlikte rol aldı.

2017 senesinde Fox Tv‘de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan‘ın paylaşmış olduğu “Dayan Yüreğim” dizisinde 24 Şubat 2017 akşamı, 4’üncü bölümünden itibaren Ayşegül Atik de diziye dahil olup Cansel Elçin‘in anası Türkan karakterini canlandıracaktır. Dizide ek olarak Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik benzer biçimde oyuncular da rol almaktadır.

Ödülleri :
2015 – 42. Pantene Altın Kelebek Hususi Jürisi tarafınca “Parlayan Yıldızlar” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Dayan Yüreğim (Seray) (TV Dizisi)
2015 – Aşk Tekrardan (Selin Şekercizade) (TV Dizisi)
2014 – Ah Neriman (Zeynep) (TV Dizisi)
2013 – Güneşi Beklerken (Begüm Varol) (TV Dizisi)
2013 – 20 Dakika (Konuk oyuncu)(TV Dizisi)
2011 – Mor Menekşeler (Cevriye) (TV Dizisi)
2011 – Hayata Beş Kala (Selma) (TV Dizisi)
2010 – Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Rüya)(TV Dizisi)

Nilay Deniz kimdir

    Dizi Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ruhi Sarı kimdir

Ruhi Sarı kimdir, Ruhi Sarı, 18 Mayıs 1972 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Aslen Torul Yurt (Zaga) Köyü’ndendir. Ortaokul ve liseyi İstanbul – Kartal’da okudu. Tiyatro hayatına istanbul’da Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı. Liseden mezun olduktan sonra Konya‘da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno