Nilüfer Kurt kimdir, Türkiye’nin en mühim top modellerinden biri olmayı başaran tescilli güzellerimizden

Nilüfer Kurt, 10 Ocak 1976 tarihinde Diyarbakır‘da dünyaya gelmiştir. Doğduktan 15 gün sonrasında ailesi İzmir‘e göç etmiştir. İzmir’de büyüdü iki şehrin kültüründe yetişti. . Anası ve babasını trafik kazasında yitirdi. Mankenlikle başladığı iş hayatında bazen oyunculuk ve sunuculuk da yapmış oldu.

1994-1997 yılları aralığında Kanal D‘de “Bı Kadir İnanır ile beraber sunan Nilüfer Kurt haberin mutfağında Destek Koordinatörlük yapmış oldu.

Nilüfer Kurt, 1997 senesinde Prestij Mankenlik Ajansı’nı Emel Yıldırım‘dan devraldı. Genç mankenler yetiştirdi. 2011 yılından itibaren oryantal Asena Onur Çakmak‘ın resmi basın danışmanı ve menajeri oldu.

1997 senesinde TGRT televizyonunda Mehmetçik programını sunmaya başladı. 2000 yılından 2005 yılına kadar Yıldız TV‘de “Paparazzi” adlı programı sundu. Çeşitli reklam filmlerinde oynadı.

1999 senesinde Las Vegas‘ta ülkemizi Türkiye güzeli olarak temsil etti.

1999 senesinde Hakan Altun‘un “Hani Bekleyecektin” şarkısının video klibinde oynadı.

1997 senesinde senaristliğini Arda Uskan‘ın yazdığı ve yönetmenliğini Temel Gürsu ile Ömer Uğur‘un yapmış olduğu “Yasemin” adlı dizide Sibel Turnagöl, Tolga Savacı, Yaşar Alptekin, Alev Sezer, Sibel Gökçe, Yıldız Kaplan, Levent Özdilek, Kaan Girgin, Mesut Akusta, Yakup Yavru, Bekir Aksoy, Engin Koç, Salih Kırmızı, Aykut Sözeri, Engin Çağlar, Şimal Vargın ile beraber rol aldı.

1997 -2001 yılları aralığında yönetmenliğini Zeynep Tor‘un yapmış olduğu “Örümcek” adlı dizide Nilüfer Kurt, İpek Tenolcay, Betül Arım, Asuman Dabak, Sezai Aydın, Aykut Sözeri, Kazım Akşar, Özgür Ozan ile beraber oynadı.

2000 senesinde yönetmenliğini Samim Kıymet‘in yapmış olduğu “Hanım Ağa” dizisinde Nilüfer (Hanım Ağa) karakterini rollendirirken öteki rollerde Meltem Savcı, Sevda Ferdağ, Canan Mutluer, Tuncer Necmioğlu, Ayla Algan, Baykal Şehir, Salih Cenup, Sinem Öztufan, Cem Kurtoğlu oynadılar.

1963 senesinde Halit Refiğ‘in yönettiği, başrollerini Göksel Arsoy, Ekrem Bora ve Leyla Sayar‘ın paylaşmış olduğu ‘‘Şafak Bekçileri” filmi, yeni versiyonu ‘‘Hava Şahinleri” olarak 2001 senesinde TRT 1‘de oynadı. Yönetmen Temel Gürsu‘nun çekmiş olduğu dizide Nilüfer Kurt, Göksel Arsoy, Gökhan Arsoy ile başrol oynadı.

Flash Tv‘nin yapmış olduğu 2005 senesinde birbirinden meşhur isimlerle Ünlüler Çiftliği’nin ikinci bir versiyonu olan Ünlüler Teknesi/Yıldızlar Gemisi isminde yarışma programına katıldı. Şahsenem, Deli Sedat, Sibel Gökçe, Aydın Aydın, Nilüfer Kurt, Fadime, Berna Arıcı ve Umut Yaşar beraber yarıştı.

31 Ekim 2008 tarihinde Show Max‘te süregelen ve 25 Temmuz 2011 tarihinde son kabul eden “Nilüfer Kurt’la Show Zamanı” adlı, birçok ünlüyü konuk etmiş olduğu talk show programını yapmış oldu.

2011 senesinde Beylikdüzü White Corner AVM’ de Nilüfer Kurt’la Kadınca Sohbetler programını hazırlayıp sundu.

2011 senesinde Cem TV‘de canlı yayınla “Mutfakta Sıhhat” programını sundu. Nilüfer Kurt; modellik, şarkıcılık, oyunculuk, yapımcılık ve (talk show da dahil) sunuculuk derken, show dünyasında elini attığı tüm işleri başarıyla yaparak günümüzde de etkin faaliyetlerini sürdürmektedir. Hususi gecelerde ve açılışlarda da sunucu olarak yer almakta, sahne çalışmalarına, ekstralarına devam etmektedir.

2014 senesinde ve 2015 senesinde Çağla Şikel, Özge Ulusoy ve Tuğçe Kazaz ile beraber Medeniyetler Defilesi’ni organize etti ve Türkiye turuna çıktı.

19 Ekim 2001 tarihinde uzun süreden beri nişanlı olduğu tekstilci Kemal Onuk ile evliliğe ilk adımını attı. Nilüfer Kurt’un Kayra isminde bir kız evladı vardır.

Albümleri :
2003 – Tövbekâr

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2002 – Muhteris Ruhlar (Deniz)(Beyaz perde Filmi)
2001 – Hava Şahinleri (teğmen hekim)(TV Dizisi)
2000 – Hanım Ağa (Nilüfer) (Hanım Ağa) (TV Dizisi)
1997 – 2001 – Örümcek (Neslişah Danişment) (TV Dizisi)
1997 – Canısı (TV Filmi)
1997 – Yasemin (TV Dizisi)

Müzik ekibi :
2000 – Hanım Ağa (Vokal) (TV Dizisi)

Yapmış olduğu Tv Programları :
1994 – Bu şekilde Gitmez (Kadir İnanır’la) Kanal D 3 Sürem (Canlı)
1997 – Mehmetçik TGRT 2 Sürem
1997 – Paparazzi Yıldız TV 4 Sürem (Canlı)
2005 – Ünlüler Teknesi 1 Sürem (Canlı)
2008 – Nilüfer Kurt’la Show Zamanı Showmax, 3 Sürem 107 program (Canlı)
2011 – Mutfakta Sıhhat Cem TV, 1. Sürem (Canlı)

Nilüfer Kurt kimdir

    • Model,

Beyaz perde

    Oyuncusu

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE