Ana Sayfa / şarkıcı / Nükhet Duru kimdir

Nükhet Duru kimdir

Nükhet Duru kimdir, Ses sanatçısı. Türk Pop Müziği’nin en hususi seslerinden biridir. Usta yorumculuğuyla birçok albüm çıkarmış olan sanatçı, ilerleyen yaşına karşın koruduğu formuyla da ilgi çekmiştir. TV için projeler de gerçekleştirmiş olan Duru, müzikal anlamda olgunlaşarak bugünlere ulaşmış, Beni Benimle Bırak, Ben Gene Sana Vurgunum, Melankoli, Cambaz, Mahmure ve Yasaksa Yasak şeklinde şarkılarıyla da unutulmazlar arasına girmiştir.

1954 senesinde İstanbul‘da dünyaya geldi. Hemen hemen 11 yaşlarındayken annesiyle babasının ayrılması sebebiyle ağır bir travma yaşayan Duru, nüzul oldu. Bir yıla yakın bir süre yürüyemeyen ve yatalak olan Duru’nun, oldukca minik yaşta yaşamış olduğu bu büyük üzüntü onu oldukca etkilemişti. Duru daha sonraları yapmış olduğu bir röportajda bu mevzuyla ilgili olarak şunları söyleyecekti:

Kandilli Kız Lisesi‘nde okurken müzikle ilgilenmeye süregelen Duru, güzel sesiyle dikkat çekiyordu. Şöhret olmayı aklına koyan müzisyen o günlerde kendisine Ajda Pekkan‘ı örnek alıyordu. Müzisyen o yıllara ilişik şöyleki bir değerlendirmede bulunmuştu:

Sevda ve Bir Destan Dolanır Bolu Dağı‘nın şarkılarıyla adını duyuran sanatçı, seksenlerin ikinci yarısında çıkardığı Benim Yolum albümüyle büyük başarı kazanmıştır. Albümde Yeni Türkü‘den Selim Atakan‘ın ve İlhan Şeşen‘in bestelerine ve Murathan Mungan‘in sözlerine yer veren Duru, hemen sonra Aç Gözünü Adamım adlı bir albüm çıkardı. Kalite anlamında Benim Yolum kadar olmasa da başarıya ulaşmış olan emek vermeden çıkan Eda-Metin Özülkü imzalı “Yaralım” şarkısı büyük beğeni topladı.

Ondan sonra müzik eleştirmenlerinden pek pozitif yönde yorumlar almayan çeşitli albümler meydana getiren Duru, Sezen Aksu ve Uzay Heparı‘yla yapmış olduğu ortaklık sonucu çıkardığı kendi adını taşıyan albümle eski başarıya ulaşmış günlerine geri döndü. Bilhassa Yasaksa Yasak ve Uslandım Artık şeklinde şarkıları oldukca beğenilen Duru, son olarak Gece Saat On İki adlı albümünü yayınladı.

Müzik kariyerinin yanı sıra renkli kisiligi ve süratli hususi hayatiyla sık sık gündeme gelmiş olan Nükhet Duru prodüktör Mehmet Teoman‘dan sonrasında Doğan Canku‘yla olan birlikteliğiyle konuşulmuştı. Dikran Masis‘le olan evliliğinden Cem isminde bir oğlu da olan Duru, hemen sonra Masis’ten ayrıldı ve Özalp Birol‘la yaşamını birleştirdi.

Nükhet Duru kimdir

    Ses Sanatçısı

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Özay Gönlüm kimdir

Özay Gönlüm kimdir, Türk Halk Müziğinde bir ekol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno