Ana Sayfa / ressam / Nur Yerlitaş kimdir

Nur Yerlitaş kimdir

Nur Yerlitaş kimdir, Modacı, Tasarımcı

Nur Yerlitaş, 11 Aralık 1960 tarihinde İstanbul Vefa’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Mutluluk Yerlitaş’dır. Benan isminde bir kız kardeşi vardır. Dobralığı ile biliniyor. Bu yüzden sözünü sakınmak asla ona nazaran değil. Kendisini “dikişçi” ve “kostüm tasarımcısı” olarak tanım ediyor. Bilindik ifadesiyle “modacı” olarak anılmak istemiyor. Bir dikiş atölyesi vardır.

80li yıllarda Paris‘ten, Milano‘dan valiz içinde getirmiş olduğu giysileri satarak modacılığa başlamış.

Kendisini “Arızalı” olarak tanım eden Nur Yerlitaş, stres atmak için bulaşık yıkıyor. Kimi zaman gecenin bir saati geceliğinin üzerine palto giyip bir kafeye gidiyor.

Nur Yerlitaş, Nişantaşı’nda ikamet etmektedir. İtalya‘nın Milano kentinde de yüksek tavanlı küçük bir dairesi var. Mutfağında iki buzdolabı var. Birinde meyveler, içecekler, diğerinde pasta tipi yiyecekler bulunuyor.

Nur Yerlitaş’ın evinde iki yardımcısı var, banyoda hamam usulü yıkanıyor. Her sabah yardımcıları tarafınca taslarla, keselerle yıkanıyor.

Derin Mermerci‘ye de Bülent Ersoy‘a da elbise dikiyor. Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan‘ın sahne kostümlerini hep Nur Yerlitaş diker.

Nur Yerlitaş, 2007 senesinde Show TV‘de Şebnem Dönmez‘in sunuculuğunu yapmış olduğu “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada jüri üyeliği yapmış oldu.

2010 senesinde Show TV’de yayına giren “Yemekteyiz” adlı yarışmada Nur Yerlitaş, Barbaros Şansal, müzisyen Cenk Eren, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve eski Avrupa güzelimiz Sevinç Erberk ile yarıştı. İlk gün Nur Yerlitaş’ın evsahipliği yapmış olduğu Yemekteyiz’e Seda Sayan da konuk olarak katıldı.

2011 senesinde Show TV’de gösterilen “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada jüri üyeliği yapmış oldu. Öteki jüri üyeleri ise Moda Tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve Kareograf Uğurkan Erez oldu.

Nur Yerlitaş, 2011 senesinde Demet Akalın‘ın ‘Türkan‘ klibinde Türkan Şoray‘ı canlandırdı. Klipte birçok ünlünün yanı sıra İzzet Çapa‘da rol aldı.

Bugüne dek asla evlenmemiş olan Nur Yerlitaş halen bekardır.

Nur Yerlitaş kimdir

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Frida Kahlo kimdir

Frida Kahlo kimdir, Meksikalı ressam. Gerçek adı Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón‘dur. Resimleri sürrealist akımla ilişkilendirilse de keskin ve acı gerçekliği yansıtmaktadır. Fırtınalı bir hayatı olmuş, hastalığı, resim sanatına kattıkları, ilişkileri ve yeteneğiyle dikkat çekmiştir. Pablo Picasso’nun “Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz” dediği sanatçının 70 eserinin 50’si ressama hayranlığıyla bilinen Madonna tarafından satın alınmıştır. Oto portreleriyle tanınan Frida’nın hayatı, yönetmenliğini Julie Taymor‘ın yaptığı ve
Salma Hayek‘in sanatçıyı canlandırdığı 2002 tarihli Frida filmiyle beyaz perdede hayat bulmuştur. Kahlo, yaşarken ünlü olmuş, resimlerinin çoğu satmış nadir sanatçılardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno