Ana Sayfa / akademisyen / Nurşen Mazıcı kimdir

Nurşen Mazıcı kimdir

Nurşen Mazıcı kimdir, Marmara Üniversitesi‘nde öğretim görevlisi olarak vazife yapmaktadır.

Nurşen Mazıcı, 16 Nisan 1958 tarihinde Malatya‘da dünyaya gelmiştir. Derme İlkokulu’nu, Hasan Varol Ortaokulu ve Turan Emeksiz Lisesi’ni tamamladı. 1982 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. 1982 senesinde Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi‘nde Politika Bilimi üstüne başladı 1984 senesinde tamamladı ve doktora çalışmalarını 1984 senesinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Politika Bilimi Bölümünde tamamladı.

Londra‘da doktora sav çalışmasının peşinden kazanılmış olduğu bir bursla Almanya‘da Christian Albert Üniversitesi‘nde Ulusal Güvenlik mevzusunda katılmış olduğu kurstan başarı sertifikası aldı. Michigan Üniversitesi‘nde Near East and North African Studies’de Politika Bilimi post doktorası esnasında üç yıl, Ortadoğu Vatanlarında Demokratikleşme Süreci üstünde çalıştı ve doçent oldu.

Nurşen Mazıcı, 1985 senesinde İstanbul Üniversitesi Basın Gösterim Yüksek Okulunda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

1990-93 yılları aralığında Wisconsin ve Michigan üniversitelerinde konuk bilim adamı olarak bulunmuş oldu.

1994 senesinde Ankara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Kısmı T.C. Zamanı Anabilim Branşında destek doçent, 1997’de doçent oldu. Profesör unvanıyla Akdeniz Üniversitesi Tarih Bölümünde öğretim üyeliği yapmış oldu.

2000 senesinde Washington DC’deki National Archives’daki belgesel araştırmaları sonucu Profesörlüğe yükseltildi. Halen, 2005-2006 bilimsel niteliği olan senesinde Washington’daki Georgetown Üniversitesi’nde konuk öğretim üyesi olarak bulunmuş olduğu sırada başlatmış olduğu İki Dünya Savaşı Içinde Türk- Amerikan İlişkileri temalı belgesel çalışmasını sürdürmektedir.

Makalelerini 1990 yılından itibaren Cemiyet ve Bilim, Birikim, Ankara Üniversitesi İnkılap Zamanı Enstitüsü Dergisi’nde yayımladı. Alanıyla ilgili sempozyumlara katılarak tebliğler sundu. Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak vazife yapmaktadır.

Kitapları :
1984 – Mustafa Kemal Atatürk Döneminde Karşıcılık 1919-1926
2005 – Internasyonal Rekabette Ermeni Problemi’nun Kökeni 1878-1918
1989 – Türkiye’de Askeri Darbeler ve Sivil Rejime Tesirleri
1996 – Celal Bayar‘ın Başbakanlık Süreci 1936-1939
2005 – ABD’nin Cenup Kafkasya Politikası Olarak Ermenistan Problemi 1919-1921

Nurşen Mazıcı kimdir

    Akademisyen, Tarihçi

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Nüket Yetiş kimdir

Nüket Yetiş kimdir, 13 Ağustos 2008 tarihinden bu yana Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) başkanlığı görevini sürdürmekte olan Türk akademisyen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno