Ana Sayfa / şarkıcı / Oğuzhan Koç kimdir

Oğuzhan Koç kimdir

Oğuzhan Koç kimdir, Oğuzhan Koç, 13 Mayıs 1985 tarihinde Erzincan, Refahiye’de Bahattin ve Kıymet Koç çiftinin ikinci adam evlatları olarak dünyaya gelmiştir. 13 Mart 1992 tarihinde yaşanmış olan Erzincan depreminin peşinden ailesiyle Bursa‘ya taşındı. Müzik eğitimi veren hususi bir koronun (Ali Cengiz Çelenk Korosu) giriş imtihanlarına katıldı ve kazanmıştır.

8 yaşlarında Bursa Devlet konservatuarı hocalarıdan müzik eğitimi almaya başladı, 16 yaşına kadar devam etti. İlkokulun peşinden Gazi Anadolu Lisesi’ne girdi, ortaokul ve lise hayatına orada devam etti. Hemen hemen lisede olmasına karşın grubuyla üniversite şenliklerinde konserler verdi. Ortaokul ve lisede amatör olarak tiyatro ile ilgilendi. Lisede derslik arkadaşı oyuncu Yapıt Yenenler ile dost oldu.

Bir yıl İzmir‘de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okudu olmadı. 2005 senesinde İstanbul‘a geldi, Yapıt Yenenler‘in yanına yerleşti. Grup kurdu çeşitli yerlerde müzik yapmış oldu, şarkı söylemiş oldu. İstanbul Üniversitesi Insanbilim Bölümünde öğrenim görmektedir.

2007 yılı ağustosunda BKM Imalathane Oyuncuları arasına katıldı. 2009 senesinde Yılmaz Erdoğan‘ın yönetmenliğini yapmış olduğu Neşeli Yaşam filmimizde oynadı. “Oldukca Güzel Hareketler Bunlar” güldürü programında oynadı. Oğuzhan Koç, “Oldukca Güzel Hareketler Bunlar” isminde güldürü programında sergilediği oyunculuk performansına müzik kabiliyetini de ilave ederek kısa sürede adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

Oğuzhan Koç, müzisyen Ferhat Göçer‘e söz ve müziği kendisine ilişkin olan “Gül ki Sevgilim” adlı şarkıyı vermiştir. 2009 yılındaki Gülben Ergen‘in “Uzun Yol Şarkıları” albümündeki “Giden Günlerim Oldu” şarkısı da Oğuzhan Koç’a aittir.

Oğuzhan Koç, Yıldız TV’de 2013 Mayıs ayında Yapıt Yenenler ve İbrahim Büyükak ile birlikte 3+1 isminde gece şovuna başladı. Proğramı Acun Ilıcalı‘nın satın almasıyla 5 Ekim 2013 tarihinden itibaren “3 Adam” adıyla devam etmektedir.

Oğuzhan Koç, Zeynep Koçak ile birliktedir.

Ödülleri :
2011 – 17. Kral Müzik Ödülleri, ‘En İyi Film Müziği’ ödülü “Oldukca Filim Hareketler Bunlar” filmi ile

Albümü :
2013 – Ben Hala Rüyada

Filmleri :
2010 – Oldukca Filim Hareketler Bunlar

Oğuzhan Koç kimdir

müzisyen

    • ,

Beyazperde

    Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ruhi Sarı kimdir

Ruhi Sarı kimdir, Ruhi Sarı, 18 Mayıs 1972 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Aslen Torul Yurt (Zaga) Köyü’ndendir. Ortaokul ve liseyi İstanbul – Kartal’da okudu. Tiyatro hayatına istanbul’da Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı. Liseden mezun olduktan sonra Konya‘da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno