Ana Sayfa / Dizi Oyuncusu / Osman Gidişoğlu kimdir

Osman Gidişoğlu kimdir

Osman Gidişoğlu kimdir, Seslendirme ve oyunculuk yapmaktadır.

Osman Gidişoğlu, 1945 senesinde Manisa’nın Kula ilçesinde dünyaya geldi. Ortaokul 2. Sınıfta iken Manisa’ya taşındılar. Lise mezuniyetine kadar Manisa’da yaşadı. Sahne ile ilk Manisa halk evinde tanıştı.

Amatör olarak ortaokul ve lise yıllarında hem okula devam etti, hem de Manisa Halkevinde tiyatro çalışmalarına katıldı. Sonrasında 1965 senesinde Ankara Devlet Konservatuvarına girdi sadece 1.senesinde bir nedenden dolayı okuldan ayrılıp, Ankara Devlet Tiyatrolarında “Tohum ve Toprak” adlı oyunda ufak bir rolle ustalaşmış tiyatro hayatına başladı. Hususi tiyatrolarda çalışmaya başladı, ondan sonra sırasıyla Ankara Başkent Tiyatrosu, Mithatpaşa Tiyatrosu, Çağ Tiyatrosu, Kardeş Oyuncular, Kayseri Kent Tiyatrosu ve Muammer Karaca Tiyatrosunda bir fazlaca oyunda rol aldı. Kabataş adam lisesinde diksiyon, fonotik ve mimik dersleri verdi.

“McMillan ve karısı” dizisinde “komiser Enrigth” tiplemesi ile görüntüsüz yalnız sesle meşhur olmuş birkaç sanatçıdan biridir Osman Gidişoğlu. “Çocuklar Duymasın” dizisinin “Menderes” karakteri.

Osman Gidişoğlu , 1977 senesinde T.R.T de toplumsal işlerde çalışan Selma hanımla evliliğe ilk adımını attı. 1979 senesinde da oğlu Sercan dünyaya geldi.

Osman Gidişoğlu, 23 Şubat 2013 tarihinde Beylerbeyi’ndeki evinde 68 yaşlarında yaşamını yitirdi.

Osman Gidişoğlu kimdir

    Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı, Tiyatro Oyuncusu

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Mert Kılıç kimdir

Mert Kılıç kimdir, 2010 – 2014 yılları arasında “Şefkat Tepe” dizisinde oynadığı rolü ile tanınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno