Ana Sayfa / Biyografi / müzisyen / Ozan Doğulu kimdir

Ozan Doğulu kimdir

Ozan Doğulu kimdir, Ozan Doğulu, 13 Ocak 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası besteci Yurdaer Doğulu, anası Serpil Doğulu’dur. Canan Doğulu isminde moda ve tasarım ile ilgilenen bir kız kardeşi vardır. Müzisyen Kenan Doğulu‘nun da abisidir. 4 yaşlarındayken babası onu konservatuvara yazdırmış, 78 senesinde ise kendi müzik okulu açınca oraya başlamışlar. ABC’den ilkin Do-Re-Mi’yi öğrenmiştir.

Ozan Doğulu piyanoyla çocukken tanıştı ve Akıllı Müren dahil olmak suretiyle bir oldukca sanatçının arkasında çaldı. Gününün bir oldukca vaktini piyano çalmaya adadı ve konservatuarı birincilikle tamamlamış oldu. 6 yaşlarındayken “Senenin Sanatçısı Ödülü”nü aldı. 12 yaşlarındayken babasının müzik okulunda ders verdi.

Gloria Gaynor‘ın orkestra şefliğini de meydana getiren Ozan Doğulu, uzun bir süre Sezen Aksu‘nun orkestra şefliğini yapmıştır. Sonrasında kardeşinin a kendi müzik projesi olan “Ozan Doğulu Live Project”i DJ performanslarıyla çesitli mekanlarda ve etkinliklerde başarıyla yürütmektedir.

1993 senesinde kardeşi Kenan Doğulu‘nun ilk albümü “Yaparım Bilirsin” i hazırladı.

Ozan Doğulu, “130 Bpm” adlı ilk albümünü Haziran 2010’da yayımladı. Bu albümde Ozan Doğulu’ya Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Tarkan, Kenan Doğulu, Sıla, Mustafa Ceceli, Agusev Brass Band, Ferhat Göçer ve Ziynet Sali birlikte rol almıştır. Albümün ilk klibi Sıla ile seslendirdiği “Alain Delon” adlı, sözleri Sıla’ya müziği kendisine ilişkin sevilen şarkısına çekilmiştir. İkinci albümü “Ozan Doğulu 130 BPM Allegro” Ağustos 2011’de piyasaya çıkmıştır. Bu albümde de Atiye, Yalın, Teoman, Ziynet Sali, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Okan Bayülgen, Murat Boz, Sibel Can ve kardeşi Kenan Doğulu benzer biçimde başarıya ulaşmış sanatçılarla yapmış olduğu emek harcamalar yer aldı.

Ozan Doğulu’nun Beşiktaş Arnavutköy’de “Doğulu Prodüksiyon” isminde bir iş yeri vardır. Deniz tutkunu olan Ozan Doğulu’nun bir de teknesi var.

2003 senesinde Bursa’da Sezen Aksu konserinde tanıştığı Ece Yosmaoğlu (d.1989) ile 18 Aralık 2007 tarihinde Maslak Refresh The Venue’de evliliğe ilk adımını attı. 24 Mayıs 2008 tarihinde Arya isminde bir kızları oldu.

Albümleri :
2010 – Ozan Doğulu 130 Bpm
2011 – Ozan Doğulu 130 BPM Allegro

Ozan Doğulu kimdir

    Müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Bay J kimdir

Bay J kimdir, Radyo program sunucusu, müzisyen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!