Ana Sayfa / Dizi Oyuncusu / Özgürcan Çevik kimdir

Özgürcan Çevik kimdir

Özgürcan Çevik kimdir, Özgürcan Çevik, 24 Ekim 1983 tarihinde Ankara‘da dünyaya gelmiştir. 1989 senesinde başladığı Ahmet Vefik Paşa İlkokulundan 1994 senesinde mezun oldu. 1994-1998 yılları aralığında ANKARA Çayyolundaki M.E.V. Hususi Köksal Toptan Lisesinde orta kısmında okuyup mezun oldu. 1998-2001 yılları arası Ayrancı Lisesinde okudu.

2001-2004 yılları aralığında Hacettepe Üniversitesi, Gezim-Otel İşletmeciliğinde okuyup mezun oldu. Arkasından 2004-2009 yılları aralığında Bilkent Üniversitesi M.S.S.F. Tiyatro-Oyunculuk Bölümünü tamamladı.

Okul bitince Ankara Sanat Tiyatrosu’nda göreve başladı ve burada rol almış olduğu “Kod Adı: Keklik” oyunuyla X. Lions Tiyatro Ödüllerinde en iyi destek adam oyuncu ödülünü aldı.

2010 senesinde Kanal D’de gösterilen, Ayşe Kulin‘in aynı adlı romanından uyarlanan “Türkan” dizisinde Türkan Saylan‘ın kocası tabip Orhan rolünü üstlenen oynadı.

2012 senesinde Bulutiyatro’nun “Tetikçi” adlı oyununda vazife aldı.

2013 senesinde Yücel Erten’in Aziz Nesin öykülerinden derleyip yönettiği, Ankara Sanat Tiyatrosu’nun oyunu “Selamün Kavlen Karakolu”nda rol aldı.

Filmleri :
2013 – Şevkat Yerimdar (Beyaz perde Filmi)
2013 – Fatih-Harbiye (Onur) (TV Dizisi)
2010 – Unutma Beni İstanbul (Alper) (Beyaz perde Filmi)
2010 – Türkan (Orhan) (TV Dizisi)
2010 – Gökkuşağı Evlatları (Sinan) (TV Dizisi)
2008 – 2013 – Unutma Beni (Alper) (TV Dizisi)
2008 – Bizim Evin Halleri (Av. Sulh) (TV Dizisi)

Özgürcan Çevik kimdir

    Dizi Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Mert Kılıç kimdir

Mert Kılıç kimdir, 2010 – 2014 yılları arasında “Şefkat Tepe” dizisinde oynadığı rolü ile tanınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno