Ana Sayfa / fotoğrafçı / Özlem Sezgin kimdir

Özlem Sezgin kimdir

Özlem Sezgin kimdir, Ütopya yarışmacısı

Özlem Sezgin, 1976 senesinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. 1.65 uzunlukta olan Özlem Sezgin, eşini kanser hastalığı yüzünden kaybettikten sonrasında yine evlenmemiş ve İstanbul’da düğün ve doğum fotoğrafçılığı yaparak geçimini sağlamaktadır.

Figen Türker ve Özer Kanburoğlu benzer biçimde adlardan temel fotoğraf eğitimleri, stüdyo fotoğrafçılığı, düğün fotoğrafları, ileri photoshop eğitimleri aldı. İlk olarak sahne fotoğrafçılığı ile işe başladı. Devamında düğün ve doğum fotoğrafçılığı ile devam etti. Bununla beraber doğum koçluğu eğitimi de aldı ve müşterilerine daha iyi bir hizmet vermeye başladı.

Başarısını ise fazlaca iyi fotoğraf çekmekten ziyade, insan ilişkilerinin güçlü olması, vakalar karşısında soğukkanlı olması ve en önemlisi sempatik, sevecen, çocuk ruhlu, heyecanlı biri olmasına bağlıyor.

Özlem sezgin’in hobileri içinde müzikle uğraşmak, yiyecek yapmak, fotoğraf çekmek, terzilik vardır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya süregelen Acun Ilıcalı‘nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Özlem sezgin; Altar Gültekin, Uygar Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Ahmet Arda Sezen, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışm bir arazide hayvancılık ve ziraat yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay süresince dünya ile bağlantılarını yalnız bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile devamlı olarak izlenecek. Naturel yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, lüzumlu kazma kürek benzer biçimde ve birazcık da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Naturel yaşam ortamında yalnız elektrik ve suyun, bir de yiyecek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Vizyonun en yeni yarışma programı Ütopya‘da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep beraber ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz gereksinimleri karşılanacak fakat bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun biriktirerek ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunmuş olduğu arazide, yarışmacılar için hususi banyo ve hela bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine naturel yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat süresince web üstünden takip edebilecek. 12 Ocak 2015 tarihinde Ütopya’dan Özlem Sezgin elendi.

TV8‘de gösterilen ve 11 ay devam eden yarışma Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını kısaca 440.000 TL’sini kazanmıştır.

Özlem Sezgin kimdir

    Fotoğrafçı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yıldız Moran kimdir

Yıldız Moran kimdir, Türk fotoğrafının akademik eğitim almış ve profesyonel anlamdaki ilk kadın fotoğrafçısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno