Ana Sayfa / Doktor Fıkraları / Pakistanlı Dr. İşan Hüseyni Hikayesi

Pakistanlı Dr. İşan Hüseyni Hikayesi

Pakistanlı Dr. İşân Hüseyni yapmış olduğu büyük hizmetlerden dolayı ödül almak için internasyonal bir konferansa gidiyordu. Uçağa bindi.
Sadece havada bir arıza olmuş ve yıldırım çarpması sonucu tayyare en yakın havaalanına inmek mecburiyetinde bırakılmıştı. Bir sonraki tayyare 16 saat sonrasında kalkacaktı. Sinirlendi ve “O toplantıya muhakkak yetişmem lazım. 16 saat bekleyemem” diye bağırdı.  Görevliler gideceği şehrin 6 saat uzaklıkta bulunduğunu ve isterse otomobil kiralayarak gidebileceğini söylediler. Acil yola çıktı fakat aksilik bu sefer de yolda şiddetli yağmurdan göz gözü görmez olmuş ve selden dolayı vasıta gidemez olmuştu. Yol kenarında eski bir evin kapısını çalıp hızla içeri girdi. Yaşlı bir karı içeride oturuyordu. Hızlıca ona “Telefonu verir misin telefon etmem lazım” söylediğinde hanım tebessüm ederek dedi ki: “Görmüyor musun evladım ne telefonu. Burada ne telefon ne de elektrik var. Geç azca dinlen, yiyecek ye, çay iç sonrasında düşünürsün bu işleri”

Adam çaresiz azca ısınarak yiyecek yedi ve çayını yudumlarken yaşlı hanım namaz kılıp uzun uzun dualar etti. Dikkatle baktığında kadının bir beşiği salladığını ve beşikte fazlaca minik bir bebeğin hareketsiz durduğunu görmüş oldu. “Kimin bu bebek anacığım? Hayırdır bu kadar uzun ağlayarak yakarma ettin”

Yaşlı hanım:

“Hem anası hem de babasından yetim olan torunumdur. Ağır hastalığı var. Bölgedeki hiçbir hekim çaresini bulamadı. İşan Hüseyni adlı bir hekim var. Çaresi ondadır dediler. Sadece fazlaca uzakta olduğundan birkaç gündür Tanrı’a yakarma ediyorum ki Tanrı bu bebeğin işini kolaylaştırsın.

– Tabip Hüseyni ağlayarak dedi ki “Kalk anacığım. Tanrı senin duanı kabul etti. Senin duan yıldırımlar çaktırıp uçağı yere indirdi. Seller akıttı ve sonunda beni size ulaştırdı. Dr. İşan Hüseyni benim.
Allahın kullarına böylece isteğini ulaştıracağına kalpten inanç ettim. Tüm yollar kapanınca yeri göğü yaratana sığın. Onun iltiması yakarma”

 BAŞKALARI DA OKUSUN DİYE PAYLAŞIN LÜTFEN !

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

10,9,8,…

10,9,8,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno