Ana Sayfa / prens / Prens Charles kimdir

Prens Charles kimdir

Prens Charles kimdir, Galler Prensi Charles İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth‘in erkek evladıdır ve İngiltere Tahtının varisidir.

Prens Charles, 14 Kasım 1948 tarihinde Buckingham Sarayı, Londra, İngiltere‘de dünyaya gelmiştir. Tam adı Charles Philip Arthur George Mountbatten’dir. Anası İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, babası Philip Mountbatten‘dir. Prens Charles, ilk olarak Londra’nın batısında ki Hill House Okuluna gitti. 1966 senesinde Avustralya‘nın Victoria eyaletinde, Geelong Grammar School Timbertop kampüsünde iki dönem geçirdi. 1967 senesinde Cambridge Üniversitesi‘nde insanbilim, arkeoloji ve tarih okumaya başladı. İki yıl sonrasında ise bir dönem için Galler zamanı ve dil eğitimi için Aberystwyth’de Wales University College‘a gitti. 1970 senesinde Cambridge’dan mezun oldu.

Prens Charles, 1976 senesinde Prens Vakfını kurdu. 1981 senesinde ABD Birleşik Devletleri‘ne gezi etti. Prens Charles, Kraliyet geleneği izleyerek, donanma ve hava kuvvetlerinde vazife yapmış oldu.

İngiltere’de genç Prens Charles’ın aşk yaşamı basının gündemini en oldukça meşgul eden konulardan biriydi. Kraliyet ailesi, adı birçok aristokratik hanımla anılan prensin evlenmesini istiyordu. Geleneklere gore Protestan olması ve Church of England‘ın üyesi olması ihtiyaç duyulan gelinin asil bir ailenin mensubu olması da tercih sebebiydi. Tüm bu özellikleri taşıyan Lady Diana ve Prens Charles‘in evliliğine Spencer’lar ve Kraliyet Ailesi de sıcak bakıyordu. Şu sebeple bu evlilik İngiliz hanedanının gelecek planları ve milenyumun eşiğinde ciddi bir kimlik krizine düşen İngiliz halkının nostaljik düşleri için umuttu.

Sonunda 29 Temmuz 1981‘de a naklen verilen St Paul’s Cathedral‘inde meydana gelen evlilik töreni için ekranları karşısına geçti. Ortalama bir milyar kişinin izlediği törende, hemen hemen 20 yaşındaki gencecik Diana’nın utangaç davranılmış olduğu gözlerden kaçmadı. Dünya liderlerinin de davetli olduğu törende Diana, Canterbury Başpiskoposu’nun onayıyla Galler Prensesi oldu, gelecekteyse Birleşik Krallık tahtının kraliçesi olacaktı.

29 Temmuz 1981 tarihinde Diana Spencer ile evliliğe ilk adımını attı. 9 Aralık 1992 tarihinde ayrıldılar 28 Ağustos 1996 tarihinde resmen boşandılar. Boşandıktan sonrasında Dodi Al-Fayed‘le tanıştıktan sonrasındaDiana Spencer, 31 Ağustos 1997 tarihinde bir paparazzinin fotoğraflarını çekmek istemesi sonucu gerçekleşen kazada hayatlarını kaybettiler.

Prens Charles, 9 Nisan 2005 tarihinde uzun senelerdir tanımış olduğu ve aşka düştüğü Camilla Parker Bowles ile evliliğe ilk adımını attı. Camilla Parker Bowles, Prens Charles ile ilk olarak 1970’te bir polo karşılaşmasında tanıştı ve arkadaşlık kurdu.

Birliktelikleri :
1.eşi: 29 Temmuz 1981 tarihinde Diana Spencer ile evliliğe ilk adımını attı. 9 Aralık 1992 tarihinde ayrıldılar 28 Ağustos 1996 tarihinde resmen boşandılar. Galler Prensi William (d.21 Haziran 1982) ve Galler Prensi Henry (d.15 Eylül 1984) adlarında iki evladı vardır.
2.eşi: 9 Nisan 2005 tarihinde Camilla Parker Bowles ile evliliğe ilk adımını attı.

Prens Charles kimdir

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno