Ana Sayfa / şarkıcı / Rana Alagöz kimdir

Rana Alagöz kimdir

Rana Alagöz kimdir, Her şey Bitmiştir Artık”, “Aşkın Gözü Kör mü”, “Dibi dibi da” benzer biçimde şarkılarıyla Türk popüler müzik tarihinin meşhur seslerinden birisi olmuş Alagöz kardeşlerden biridir.

Rana Alagöz Aşkın Gözü Kör Mü, Ateş Böceğim, Ateş De Bacayı Sarmış (Düet Selçuk Alagöz), Dibi Dibi Da, Herşey Bitmedi, Herşey Bitmiştir Artık, Kazanova, Öpmek Geldi İçimden, Yeter Artık (Düet Selçuk Alagöz) şarkıları ile tanınmıştır.

Rana Alagöz, 7 Ocak 1948 tarihinde istanbul’da dünyaya gelmiştir. sı, kardeşlere ilk müzik eğitimini verdi. Selçuk Alagöz isminde abisi, Ali Alagöz ve Nilüfer Alagöz adlarında 2 kardeşi vardır. İstanbul Belediye Konservatuarı’nda eğitim aldı. Abisi Selçuk Alagöz ile beraber müzik yapmaktadır.

Abisi Selçuk Alagöz, 1967 senesinde meydana getirilen Altın Mikrofon yarışmasına başlamış olan yeni bir uygulama yüzünden (daha ilkin yarışmaya katılanlar aynı adla katılamazlar- kuralı) öğretmenlik yapmakta olan kız kardeşi Rana Alagöz adına kayıt yaptırır. Selçuk Alagöz, kendi adını taşıyan “Selçuk Alagöz” orkestrasını kurdu, orkestranın solistliğini de kız kardeşi Rana Alagöz ile beraber yapmış oldu.

Selçuk Alagöz ve Rana Alagöz kardeşler 1967 senesinde meydana getirilen Altın Mikrofon yarışmasına aralarında Cahit Berkay, Engin Yörükoğlu‘nun da bulunmuş olduğu bir orkestra ile katıldı. Bu yarışmada üçüncü oldular.

1970 senesinde Selçuk Alagöz, Rana Alagöz ve Ali Alagöz kardeşler Yunanistan‘ın başşehri Atina‘da düzenlenen 3. Appollonia Internasyonal Müzik Festivali’nde Türkiye’yi temsil etti. Alagöz kardeşler Türkiye’yi katıldıkları yurtdışı organizasyonlarla birçok kere temsil etti.

Rana Alagöz, 1971‘de orkestranın davulcusu Taylan Kök ile evliliğe ilk adımını attı..

1979 senesinde başlayarak, Alagözler 1979-2004 yılları aralığında her gece Kervansaray Otel‘de sahneye çıkmaya başladı. Gezinsel bir otel olan Kervansaray’da sadece 3 ay çalışırlar. Onlardan sonrasında aynı yerde Özdemir Erdoğan 1984 yılına kadar çalışır. 1984 senesinde Kervansaray’da yine sahneye çıkmaya başladılar. Uzun süre burada çalışan kardeşler 9 ülkenin şarkılarından oluşan repertuvarlarıyla turistleri ağırladılar.

14 kez Anadolu turnesine çıkan Alagöz kardeşler, devlet görevlisi olarak Londra, Ürdün ve Tayvan‘da ülkeyi temsil etti.

Rana Alagöz, İstanbul Radyosu’nda orkestra solistliği yapmış oldu.

1994 senesinde Internasyonal Lions 118-T Yönetim Çevresi Federasyonu, Rıhtım Karaköy Lions Kulübü’ne katılarak başladığı Lions hayatında çeşitli görevlerde bulunmuş oldu. Başkanlığını yapmış olduğu dönemde kulübü Türkiye birincisi olan Rana Alagöz (Kök) Lions eğitmenidir. Bu yıl kendi yönetim çevresinde ‘Üyeliğin Korunması ve Liderlik Komiteleri Başkanlığı’ görevlerini sürdürüyor.

Rana Alagöz, 1971 senesinde Taylan Kök ile evliliğe ilk adımını attı. Eşi 1991 senesinde vefat etti. Dağhan Kök (d.1979) isminde bir oğlu vardır.

45’lik Plakları :
1965 – Romen Kızı / Köyümüz
1967 – Konya Kabağı / Bahçelerde Börülce
1967 – Balayı – Yarim Gitti Çeşmeye / Ben Bir Avuç Darı Olsam – Tatlı Hatıra
1967 – İzmirlim – Yenice Odanın Camları / Yeni Bir Aşk Arıyorum – Süt İçtim Dilim Yandı
1968 – Pata Pata / Kaderde Ayrılık Varmış
1968 – Ah Şu Erkekler / Evet Mi Hayır Mı?
1968 – Sevgili Hocamız (To Sir With Love) / Benimle Dans Eder Misin (I Dig Rock And Roll Music)
1968 – Aşk Güzel Şeydir / Sakın Çıkma Kalbimden
1968 – Bak Yanımdasın (Congratulations) / Son Yaprak (Love Is Blue)
1969 – Onu Affetmem (Dubula) / Bil Mutsuzum Ben De (Boy)
1969 – Yağ Satarım Bal Satarım – Bana Baksana / Iyi sabahlar Hüzün – Gidenler Geri Gelmez
1971 – Yağmur / Kazanova
1971 – Düğün Alayı / Bir Gölge Benzer biçimde
1971 – Sevgiliye / Herşey Bitmiştir Artık
1972 – Keklik / Hadi Durma Git
1972 – Yazıklar Olsun / Senden Başkası Yok Mu
1972 – Sana Bıraktım Onu / Bir Sen Kaldın
1972 – Düğün Alayı / Terkedildim
1972 – Yağmur / Kazanova
1973 – İçimde Bir Fırtınasın / Vefasız Sevgili
1973 – Sensiz Yaşam / Yumurcağin Öyküsü
1974 – Bir Bardak Aşk / İnan Bana
1974 – Hopla Kalbim Hopla / Gel Bakalım
1974 – Nazlanma / Aşkın Gözü Kör Mü
1976 – Herşey Bitmedi Bitemez / Koş Bakalım Peşimden
1976 – Vah Bacım Vah / Dibi Dibi Da

Albümleri :
1974 – Rana & Selçuk Alagöz
1976 – Rana & Selçuk Alagöz
1984 – Hep Birden Alagözler
1988 – Güneş Batınca
1992 – Alagözler

Rana Alagöz kimdir

müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno