Ana Sayfa / Güzel Sözler / Regaip Kandili mesajları kısa ve öz

Regaip Kandili mesajları kısa ve öz

 

Tanrı’ın rahmet ve bağışlanmasının bolca olduğu, duaların kabul edilmiş olduğu kutsal gecelerden Regaip Kandili 2018, 22 Mart Perşembe akşamını 23 Mart Cuma gününe bağlayan gecede algı edilecek.

Bizde Regaip Kandili heyecanını ve coşkusunu sevdiklerinizle paylamak için en güzel Regaip kandili mesajları 2018 (Regaip Kandili Sözleri) siz kıymetli takipçilerimiz için bu sayfada derledik.

Sevdiklerinize bu kutsal günde uygun gördüğünüz Regaip kandili mesajları kısa ve öz yada resimli Regaip kandili mesajları sms ile yada Feysbuk, Twitter, Whatsapp ve öteki toplumsal medya vesilesiyle ulaştırabilrsiniz. İşte Regaip kandili kutlama mesajları.

Üç aylar olarak malum Recep, Şaban, Ramazan ayları tinsel yönden daha mühim ve hayırlıdır.

Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Bu geceye Regaib gecesi adını melekler vermişlerdir.

Regaip kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek anlamına gelir.

Şu demek oluyor ki bu gece ‘ın rahmet ve bağışlamasının bolca olduğu gecedir. Allahü teâlâ (c.c) bu gecede, Müminlere, ragibetler (ihsanlar, ikramlar) yapar.

Bu geceye saygı edenleri affeder. Regaib gecesi’nde meydana getirilen yakarma kabul olur, namaz, oruç, sadaka şeklinde ibadetlere, sayısız sevaplar verilir. Regaip Kandili tüm müslüman alemi için hayırlara vesile olsun inşallah.

İşte En Güzel Regaip Kandili Mesajları kutlama sözleri

Ya Rabbim Sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri bu kutsal Regaip kandili hatırına Affı Mağfiret eyle. (Amin) Slm ve yakarma ile hayırlı kandiller.

Regaip istemek demek, bizde hayırlar isteriz ya Rab, ikimiz de bağışlanmak diliyoruz ya Rab, bizleri de affeyle bizlere de hayırlar vesileyle. Regaip Kandiliniz kutsal olsun.

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş o şekilde bir gecede doğsun ki Duaların kabul, kandilin kutsal olsun.

Ya Rabbi bu gece yakarma edenlerden, her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Cennette gezenlerden eyle bizi. Amin! Regaip Kandiliniz Kutsal olsun.

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmeniz dileğiyle hayırlı kandiller.

Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

Bu kıymetli Regaip Kandili gecesinde, kâinatın yaratıcısı ve âlemlerin Rabbi olan bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Tanrı (c.c.) tüm dualarınızı kabul etsin.

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz kutsal olsun.

Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, kutsal gecelere aden gizlemiş, hayırlı kandiller.

Sen o şekilde bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Tanrı’a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin şeklinde bir dostun kandili kutsal olsun.

Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, insanoğlu vardır dostluğu yaşatmak için, Kandiller vardır kutlamak ve af dilemek için… Regaip Kandiliniz kutsal olsun.

Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları içinde aden hesabı yapmayan cennetlikler içinde olmanın duasıyla hayırlı kandiller.

Yüreklerde kim bilir ne acılar, ne umutlar ve ne kırgın hayaller var. Rabbim hiçbirinizin umutlarını soldurmasın. Amin. Regaip kandiliniz kutsal olsun.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin o şekilde içten o şekilde samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz kutsal olsun.

Her yerde haddini bilen, gönül aynasını silen, mahşerde beraat edip yüzü gülen kullarından eyle bizleri Ya Rabb. Regaip kandiliniz kutsal olsun…

Bu gece Regaip Kandili. Yakarma edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. Slm ve yakarma ile hayırlı kandiller.

Her üzüntü bir yazgı ile takdir edilir. Ve kedere değil kadere boyun bükenler nur ile temizlenir. Rabbim güzel yazılmış bir yazgı ve ona tebessümle boyun eğen bir teslimiyet nasip etsin. Slm ve yakarma ile Regaip kandiliniz kutsal olsun.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunmuş olacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden kucak dolusu yararlanacağı ümit, refah ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz hayırlı olsun!

Üç aylar olarak malum Recep, Şaban, Ramazan ayları tinsel yönden daha mühim ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Şu demek oluyor ki bu gece ‘ın rahmet ve bağışlamasının bolca olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz mübarek olsun..

Regaip Kandilinizin kutsal olmasını diler, aileniz ile, sevdikleriniz ile, dostlarınız ile yüreği inanç dolu günler geçirmenizi dilerim.

Umut ederiz ki bu kutsal gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde tekrardan bir uyanışa vesile olur. Regaip kandiliniz kutsal olsun..

Regaip kandiliniz kutsal olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar mutluluk kervana gelip kapında dursun. Tüm Melekler sizinle, Dualarınız Kabul Regaip Kandiliniz Kutsal Olsun…

Regaip Kandili mesajları kısa ve öz

Kutsal aylara Slm olsun.. Slm olsun Ey Regaib. Tüm Dualarınızın kabul olması dileğiyle.. Hayırlı kandiller.

Bugün ettiğiniz tüm dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak şeklinde yağsın inşallah. Regaip kandiliniz kutsal olsun.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Regaip kandilin kutsal olsun…

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.

Regaib Kandilinin, yaşamımıza yeni ufukların açılmasına ve vesile olması dileğiyle… HAYIRLI KANDİLLER!

Binlerce çiçek var, fakat gül başka. Milyonlarca insan var, fakat dost başka. Milyarlarca gün var, fakat bugün başka, Regaip Kandiliniz kutsal olsun.

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu KANDİLİNİZ MÜBAREK olsun.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, her insana nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep seninle olsun. KANDİLİNİZ MÜBAREK olsun.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız aden Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze mutluluk dolsun Kandiliniz kutsal olsun.

Kardeşliğin sürekli olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların asla bitmediği, bir ihtimal durgun, bir ihtimal bitkin, gene de mutlu, gene de şefkatli nice kandillere.

Rüzgarın kemanını çaldırmış olduğu ve yağmur damlalarının pencerene vurmuş olduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke söylediğin tüm güzelliklerin sizin olsun. HAYIRLI KANDİLLER…

Sofranız afiyetli, paranız verimli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sağlıklı, yüzünüz mutlu, kandiliniz mübarek olsun.

Bir damla ümit serpilsin yüreğine, bir tatlı mutluluk dolsun gözlerine, bin bir hayallerin gerçekleri bulsun, duaların kabul olsun. Regaip kandilin mübarek olsun…

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz şeklinde makbul olsun.

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere.

Varlığı sonsuz olan, acıma sahibi, adaletli Yüce Tanrı kendisine yakarma edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz kutsal olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, tanrısal esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra karşılık olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Yakınlık ne mekânda ne zamandadır bir tek eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır. Kandiliniz kutsal olsun.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu şekilde bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin kutsal olsun.

Sulh ve sevginin birleştiği, dostlukların daha fazlaca büyümüş olduğu, hüzünlerin azaldığı, bir ihtimal durgun bir ihtimal bitkin, gene de mutlu ve ümitli nice hayırlı kandillere.

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bizlere de yakarma eder misiniz? Kandiliniz kutsal olsun..

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aramış olduğu bu kutsal günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi coşku, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin kutsal olsun.

Tanrı’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz asla solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz mübarek olsun..

Acı ve hüzün yıldızlar kadar uzak, mutluluk gözbebeği kadar yakın, umutlar gerçek, gerçekler mutluluk, mutluluklar sonsuz, dünya hayatınız ve ahiretiniz, saadetiniz olsun. Regaip Kandiliniz hayırlı olsun.

Yağmurun toprağa yaşam verdiği şeklinde dualarında yaşam bulacağı bu gecede yakarma bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz kutsal olsun.

Regaip Kandili mesajları kısa ve öz

Tanrı’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere kucak dolusu kayra edilmiş olduğu gece manasına gelen Regaip Kandilinde, bir senelik yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona gore yaşamımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun… Kandiliniz kutsal olsun.

Yağmur yüklü bulutlar şeklinde gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

Affımıza vesile olması dileklerimle kutsal Regaip kandilinizi kutlama ederim.

Yükü sevgi, aslı saygı, gücü sulh, süsü hoşgörü olan kutsal Miraç kandilinizi kutlarım Tanrı’a emanet olun. Güzel kandiller..

Kim canı gönülden inanç eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz meblağ, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa hakikaten mutluluğa erer. Hayırlı kandiller…

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bizlere, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bizlere. Bire bin yazılan bu gecede yakarma edelim Rabbimiz’e. Hayırlı kandiller..

Tanrı’tan sevgi, sıhhat ve mutluluk diler bu kutsal gecede dualarınız kabul, kandiliniz mübarek olsun.

Tanrı’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana şeklinde dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller!

Yüreklerin bir attığı duaların gökyüzüne yükseldiği kutsal Regaip Kandilinizin hayırlara vesile olmasını ve ömrünüzün sıhhat, refah ve inanç dolu geçmesini dilerim.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

Tanrı’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygɑmberin (sav) şefaati üzerinize olsun. Regaip Kandiliniz Kutsal Olsun…

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece yakarma edelim.. Tanrı affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler luk yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz kutsal, dualarınız kabul olsun!

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz kutsal olsun..

Beş gece vardır ki onlarda meydana getirilen dualar geri dönmez kabul olunur: Recep’in gecesi, Şaban’ın yarısında bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban bayramı geceleri. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli saklı incilerini onun için saç. Zira bugün kandil, kandilin kutsal olsun.

Ey Rabbim! Razı olacağın amellerle süsle ömrümüzü, Razı olacağın kullarından eyle bizi. Miraç Kandiliniz Kutsal Olsun.

Dertlerimiz kum tanesi kadar minik, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bolca olsun. Bu kutsal geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz kutsal olsun.

Bilmukabele Regaip gecenizi kutlama eder hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Tanrı’tan niyaz ederim.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Beyaz bir güvercin gönderiyorum sana, kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi, tüylerinde nur var. Senin de kalbin nurla dolsun Regaip kandilin kutsal olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu kutsal geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner şeklinde, Miractan iner şeklinde gel gel. Bekliyoruz senelerdir. Kandiliniz kutsal olsun..

Bir avuç alkış, bir kucak sevgi, sıcak bir ileti, kapatır tüm mesafeleri, kalbiniz nurlu ve mutlu, Regaip kandiliniz kutsal olsun.

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle… İyi Kandiller..

Bu gece Regaip kandili. Yakarma edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun.

Günler bizlere dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile kutsal oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız siz değerli ziyaretçilerimizin sevgisi. Kandiliniz kutsal olsun..

Bu kutsal gecenin ülkemize, İslam âlemi ve tüm insanlığa refah, mutluluk ve hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden dilerim. Miraç Kandiliniz kutsal olsun.

Konsun gene pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,kutsal akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler…. İyi Kandiller.

Regaip Kandilinin İslam aleminin tekrardan dirilişine vesile olması dileğiyle, kandiliniz kutsal, dualarınız kutsal olsun.

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sıhhat, çevrende dostluk, ömründen refah ve sevinç noksan olmasın kandillerin hep mübarek olsun.

Tanrı’ım kalbimi dininde durağan(durgun) kıl. Tanrı’ım Seni sevmeyi, seni sevenleri sevmeyi ve sana yakın kılacak her işi sevmeyi bana nasip etmeni niyaz ediyorum. Tanrı’ım bizlere imanı sevdir ve onu bizlere güzel göster. Küfürden fasıklıktan ve isyandan nefret ettir. Bizi doğru yolda olanlardan eyle. Amin. Regaib kandiliniz kutsal olsun.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN VE IZLESIN

Bu habere de bakabilirisiniz

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno