Ana Sayfa / müzisyen / Rod Stewart kimdir

Rod Stewart kimdir

Rod Stewart kimdir, Müzisyen, Söz yazarı, Müzisyen

Tam adı Roderick David Stewart’ dir. 10 Ocak 1945’de Londra’da dünyaya geldi. Gençlik yıllarında futbola tutkuyla bağlıydı. Brentfort Klübü’nde forma giyen Stewart, 1960’lı yıllarda folk sanatçısı Wizz Jones‘tan etkilenerek müzik kariyerine başladı.

Rod Stewart 1960’lı yıllarda folk sanatçısı Wizz Jones’tan etkilenerek müzik kariyerine başladı. 1963 senesinde Jimmy Powell And The Five Dimensions topluluğuna katılan Stewart, armonika çalıyordu. Hemen sonra Brian Auger, Julie Driscoll, Mickey Waller, Rick Brown ve John Baldry ile Steampacket topluluğunun bir üyesi oldu. 1965’te Shotgun Express’e katıldı. “The Jeff Beck Group” adlı guruba katıldığında, artık tanınan bir isim haline gelmişti.

Hemen sonra solo kariyerine 1969’daki ilk albümü “An Old Raincoat Won’t Ever Let You Down” ile adım atmıştır. Sanatçının ortalama 50 senelik sanat hayatında başta İngiltere olmak suretiyle birçok ülkede başarı elde eden şarkıları ve albümleri bulunmaktadır.

Sanatçının en malum şarkıları, “Maggie May”, “You Wear It Well”, “Hot Legs”, “Da Ya Think I’m Sexy?”, “Forever Young” ve son olarak da “Have You Ever Seen The Rain?”dir. Ole Ole adlı parçası İskoç futbol meraklılarının marşı haline geldi.

Gene Stewart’ın en oldukca satan single’ı da; 1978 çıkışlı disko hiti “Da Ya Think I’m Sexy?” adlı şarkısıdır. Sanatçının Hollywood’daki “Walk of Fame”de kaldırım taşında adı bulunmaktadır. 1990’ların başlangıcında çıkan Rhythm of My Heart adlı single pop listelerine sıralama başı oldu.

1990’ların başlangıcında top model Rachel Hunter ile bir evlilik yapmış oldu. İkisi Alana’dan, biri sevgilisinden, ikisi de ikinci eşinden tam beş çocuk babası olan Stewart, Rachel Hunter’dan boşandı.

Rod Stewart kimdir

    Müzisyen, Ses Sanatçısı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Erdal Erzincan kimdir

Erdal Erzincan kimdir, Halk müziği sanatçısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno