Ana Sayfa / öğretmen / Rümeysa Tekkelioğlu kimdir

Rümeysa Tekkelioğlu kimdir

Rümeysa Tekkelioğlu kimdir, 2012 senesinde “O Ses Türkiye” yarışmasına katıldı

Rümeysa Tekkelioğlu, 1986 senesinde Tire, İzmir‘de dünyaya gelmiştir.

Rümeysa Tekkelioğlu, 4 yıl süresince Kültür Bakanlığının korolarında klasik Türk müziği eğitimi aldı.

2012 senesinde “O Ses Türkiye” rutubet jüri üyeleri olan Hülya Avşar, Mustafa Sandal, Hadise Açıkgöz ve Murat Boz, takımları dolduğu için Rümeysa’ya dönmedi. Yarışmayı evinde izleyen Sezen Aksu‘nun daveti ile yaşamı değişti.O günden beridir de Sezen Aksu‘nun yanındadır.

Rümeysa’nın, 2016 yılının Şubat ayında Universal Müzik Türkiye etiketiyle çıkan ilk single albümünün adı “Yansın İstanbul

‘Yansın İstanbul’un stüdyo sürecinde Rümeysa’ya vokal koçluğu meydana getiren Sezen Aksu, bu görkemli şarkının söz ve bestesinin de sahibi.

Daha ilkin Tire’de öğretmenlik yaparken pilot komiser Murat Kuvvetli’yle nişanlanan Rümeysa, düğüne yedi gün kala nişanlısını yitirdi. Evlenmelerine yedi gün varken Kuvvetli, Beykoz’da 20 Mayıs 2011 tarihinde düşen bir helikopterin, içinde 3 arkadaşıyla beraber yaşamını yitirdi. Gelinliği bile hazır olan Rümeysa nişanlısını kaybettikten sonrasında zor da olsa hayatına kalmış olduğu yerden devam etti.

Albümleri :
2016 – Yansın İstanbul

Rümeysa Tekkelioğlu kimdir

    • Öğretmen,

müzisyen

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kemal İnci kimdir

Kemal İnci kimdir, Yeşilçam’ın kötü adam rollerinin unutulmaz ismi Bilal İnci‘nin ağabeyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno