Ana Sayfa / internet / Sanal sürücü için DVD imajını alma ve kopyalama nasıl yapılır

Sanal sürücü için DVD imajını alma ve kopyalama nasıl yapılır

Elinizdeki CD/DVD lerin kopyasını alarak yedeklemek ve sanal sürücü oluşturup çalıştırmak için yapmanız gerekenler nelerdir! Peki kopya korumalı DVD leri nasıl kopyalayacaksınız!

Oyunlar, yol güzergahları, ansiklopedilere erişmek için bazen CD ya da DVD veri yedekleme medyalarına ihtiyacınız oluyor.
NAS ya da harici diskinizdeki imaj dosyalarıyla çalışmaya alıştınız. Çoğu yakma yazılımı CD, DVD ve Blu-ray’lerin imajını alabiliyor. Yaygın kullanılan Nero ile bu işlem çok kolay: Yazılımı çalıştırın ve “Kopyala ve Yedekle” kısmından “CD Kopyala”yı seçin. Diğer adımları tıpkı bir diske kopyalama yapıyormuşsunuz gibi devam edin. “Oluştur”a tıkladığınızda açılan bir pencere size imaj dosyasına hangi adı vereceğinizi soracak. Nero, kendi imaj kalıbı olan NRG
ve yaygın kullanılan ISO biçimlerini destekliyor. Diğer yazılımlarla da rahatça çalışabilmeniz için ISO kalıp dosya biçimini tercih edin. Sanal sürücü için seçenekleriniz hayli fazla. Daemon Tools Lite en yaygın kullanılan sanal sürücü araçlarından. Yazılımın Lite sürümünde gereksiz araç çubuklarını ve tarayıcı açılış sitelerini sisteminize doldurmak zorunda kalmıyorsunuz. Söz konusu orijinal diskler olduğunda devreye kopya koruma yazılımları giriyor. İnternette bulabileceğiniz Alcohol 120% ya da AnyDVD bazı kopya koruma mekanizmalarını kaldırmada size yardımcı olabiliyor ama kullanımlarının yasal olmadığını belirtelim. Genel eğilim yazılım korumasının bulunduğu yedekleme medyalarını seri numaraları ve aktivasyon kodlarıyla kırma eğiliminde. Diğer taraftan sanal sürücülerde çalışan imajların ilerde çok daha popüler olacağı su götürmez bir gerçek.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno