Seda Öğretir kimdir, NTV Ana Haber Sunuculuğu yapmaktadır.

Seda Öğretir, 1980 senesinde Eskişehir‘de dünyaya gelmiştir. İlkoe okudu. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV bölümünden mezun oldu

Haberciliğe 2001 senesinde aile dostu olan Beyazıt Öztürk yardımıyla başladı. Kanal D televizyonunda Beyazıt Öztürk‘ün Beyaz Show adlı programında yapım yardımcısı olarak vazife yapmış oldu. Ondan sonra Mehmet Ali Birand‘ın desteğiyle Euro D kanalına geçti.

Kanal D televizyonunda yazları Haftasonu Haberleri’ni sundu. 2009 senesinde CNN Türk‘e aktarma oldu. Burada Serdar Cebe ile birlikte 2010 senesinde Bugün adlı programını sundu.

Seda Öğretir, sonrasında NTV‘ye geçti ve öğlen haberlerini sunmaya başladı. Ayşenur Arslan‘dan oldukca şeyler öğrendi. Ilkin haber bülteninin içine bir ‘web köşesi’ yapmaya başladı. Muhabir olarak gittiği haberleri yazmayı Deniz Arman‘dan öğrendi.

Seda Öğretir, 3 Eylül 2006 tarihinde Spiker Cem Öğretir ile evliliğe ilk adımını attı. Ada (d.2012) isminde bir kız evlatları vardır.

NTV Ana Haber Sunuculuğu icra eden Seda Öğretir, 5 Mart 2014 tarihinden itibaren Yıldız TV‘de Haftasonu Haberleri’ni de sunmaktadır.

Seda Öğretir kimdir

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE