Ana Sayfa / şarkıcı / Seher Dilovan kimdir

Seher Dilovan kimdir

Seher Dilovan kimdir, Seher Dilovan, 4 Mart 1971 tarihinde Ankara‘da dünyaya gelmiştir. Aslen Tunceli Mazgirt’li ve alevi Kürt kökenlidir. Bir kız kardeşi vardır. Esas adı Dilovan Açıkgöz’dür.11 yaşlarındayken bir yıl süresince devam etmiş olduğu Ankara Devlet Konservatuvarı’nda bale eğitimini maddi imkânsızlıklar yüzünden bıraktı, 15 yaşlarında girmiş olduğu sınavları kazanarak Ankara Radyosundan ustalaşmış müzik hayatına adım attı. Ankara Radyosu gençlik korosu’nda altı ay yetişmen olarak yer aldı.

Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Kısmı mezunudur.

Hak-Par Genel Başkanı Kemal Burkay Seher Dilovan’ın dayısıdır. Seher Dilovan, albüm emek harcamaları haricinde İsviçre‘nin başkenti Cenevre‘de restoran işletmektedir.

Seher Dilovan, evlidir ve 2002 doğumlu bir oğlu vardır.
Albümleri :
1992 – Ayvacı
1994 – Vur Eller Oynasın
1995 – Seher Yeli
1996 – Sabret Gönül
2000 – Dardayım
2002 – Seni Bulana Kadar
2005 – Cemre
2006 – Bahar Türküleri
2008 – Dokunmayın Keyfine Yalan Dünyanın
2008 – Yıkılası Karlı Dağlar
2009 – Türkülerle Tekrardan
2011 – Gülümse
2014 – Seher Vakti
Filmleri :
1995 – Irmakların Türküsü

Seher Dilovan kimdir

müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno