Ana Sayfa / Dini Sözler / Şehitler İçin Güzel Dualar

Şehitler İçin Güzel Dualar

Şehitler İçin Güzel Dualar

Şehitler İçin Güzel Dualar

Şehide Yakarma, Şehitler İçin Yakarma Örneği, Şehide Güzel Yakarma, Asker Ve Polislere Edilecek Dualar, Şehitler İçin En Güzel Yakarma Örnekleri

Oldukça acı günler geçirdiğimiz her gün şehit haberleri aldığımız şu zamanlarda elimizden geldiğince yakarış edelim. Biz bu sayfamızda asker ve polislerimize edebileceğimiz güzel bir yakarış hazırladık. Şehitlere güzel dualar hazırladık. Tanrı dualarınızı kabul eylesin.

ASKER VE POLİSLERİMİZ İÇİN GÜZEL DUALAR

Ey Kâinatı yoktan var eden, her şeyi emrimize yar eden Yüce Tanrı! Lütfun ile bizlere bahşettiğin bunca nimetlere karşı layıkıyla şükürden aciziz.

Bu aczimizin ifadesi ile ellerimizi açtık, boynumuzu büktük, yalnız sana ibadete ediyor ve yalnız Sen’den yardım diliyoruz. Dualarımızı kabul eyle Ya Rabbi!

Ey tüm dertlere şifa bahşeden Rabbimiz! Hasta gönüllerimizi iyileştir, dertli kullarına ilaç, hasta kullarına şifalar kayra eyle Ya Rabbi!

Tüm işlerimizin akıbetini hayırlı eyle. Bizlere dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ver. Bizleri cehennem azabından koru Ya Rabbi!

Ya ilahel alemin! Korkmayan kalpten, işitilmeyen ve kabul olmayan duadan, doymayan nefisten ve yarar vermeyen ilimden sana sığınırız.

Ölümün sertliğinden ve sıkıntısından, cehennem ve mezar azabından, gevşeklik ve ihtiyarlıktan, zenginliğin ve fakirliğin fitnesinden Sana sığınırız.

Tüm hata ve günahlarımızı yıkayarak, arınmış bir kul olarak huzuruna çıkmayı bizlere nasip eyle Ya Rabbi! Aç gözlülükten, dünyaya meyletmekten, uzun yaşam ardında koşmaktan bizleri muhafaza buyur Ya Rabbi!

Ya Rabbi! Şu anda huzurunda büyük bir ümitle sana el açan, vatanına, milletine hizmet için, vatanına kurban olsun diye eline kına yakılan yiğitlerin, Mehmetçiklerin, annelerin, babaların, kardeşlerin, eşlerin, evlatların, akrabaların, komşuların yapmış oldukları duaları kabul eyle, kalplerindeki güzel ve halis istekleri Sen makbul eyle.

Hep beraber, büyük bir coşkuyla askere uğurladığımız evlatlarımızı, vatanına, milletine bağlı olarak yetişmelerini ve sağ salim olarak yurtlarına dönmelerini nasip eyle.

Askerlerimizin istikballerini parlak, kıyamet gününde yüzlerini ak eyle Ya Rabbi! Halk içinde imanlarıyla itibarlı, millet ve memleketimize yararlı olmalarını müyesser eyle Ya Rabbi!

Ey Rabbimiz! Dinimizi, Kur’an’ımızı, ırzımızı, namusumuzu, iffetimizi, şerefimizi, ordumuzu, yurdumuzu muhafaza eyle. Memleketimize göz diken düşmanlara ve memleketin kötülüğüne çalışanlara fırsat verme Ya Rabbi!

Dinimize yardım edenleri iki cihanda aziz eyle, her türlü hizmetlerinde muvaffak eyle Ya Rabbi! Senin yolundan, Kur’an yolundan, İslam’ın yolundan bizleri ayırma Ya Rabbi!

Bu aziz vatanı korumak, İslam’ın sancağını dalgalandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimizin ruhunu şad eyle Ya Rabbi!

Bugün burada, canı, gözü benzer biçimde büyüttüğü fidan benzer biçimde delikanlıları, genç yiğitleri yetiştiren ve gururla, iftiharla, dualarla başı dik, alnı açık, gururla, göğsünü gere gere askere uğurlayan annelerin, babaların, emeği geçenlerin kalplerinden geçen duaları da kabul eyle. AMİN


yakarış metni kısa şehitler için yakarış arapça şehitler için yakarış metni şehitler için hangi sure okunması mümkün şehitlerimize güzel sözler

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN VE IZLESIN

Bu habere de bakabilirisiniz

Arefe Günü Duaları

Sayfa İçeriği: Arefe Gününde Okunacak Dualar, Arefe Günü Duası, Arefe Günü Duası Arapça, Arefe Gününde Neler Yapılır, Arefe Gününde Yapılacak Dualar, Arefe Günü Duası Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno