Ana Sayfa / iş adamı / Selin Boronkay kimdir

Selin Boronkay kimdir

Selin Boronkay kimdir, İş bayanı, Menajer

Selin Boronkay, 16 Nisan 1974 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Büyükbabası Macaristan‘dan gelip Türkiye’ye yerleşmiş. Ortodoks-Rum yurttaşlarımızdan meşhur iş adamı olan Zoltan Boronkay‘ın üç kızının ortancasıdır. Liseyi İstanbul’da bitirdikten sonrasında Üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesinde ve Almanya‘da işletme üstüne okuyup, Türkiye’ye döndü.

Bir süre aile şirketinde çalıştı, sonrasında Ajans açmaya karar verdi. Kendi işini kurdu. Demet Akalın‘ın, Hayko Cepkin‘in basın danışmanlığını yapmış oldu.

AKUT‘un üyesi olan Selin Boronkay, Oran Halkla İlişkiler, Toy Box Production, S Manegement, Pan Ajans ve Cess Oran Ajans şeklinde kurumlarda halkla ilişkiler müdürü, koordinatör patron ya da yönetici sıfatlarıyla vazife aldı. Desteğe muhtaç insanları gerekseme duydukları şeylerle buluşturmayı amaçlayan AİP (Acil İhtiyaç Projesi) faaliyetlerinin organizasyonunda bizzat yer almış ve bu projeye her türlü katkıda bulunmuştur.

Selin Boronkay, meşhur sanatçı ve mankenlere menajerlik yapmak güzellik yarışmaları, defileler, çağrı ve partiler düzenlemek, sanatçı ve manken organizasyonları düzenlemek şeklinde, birçok alanda hizmet sunmuştur.

2007 yılı Fashion TV tescilli güzellerini Türkiye’ye getiren Boronkay hem de dünyaca meşhur top modelleri de ülkemize getirerek onlarla program yapma başarısını göstermiştir. Boronkay’ın başlangıcında olduğu Pan Ajans, Heidi Klum, Eva Herzigova, Fernanda Tavares, Helena Christensen, Gisele Bündchen şeklinde dünyaca meşhur top modellerin Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir.

Dünyanın en büyük üç güzellik yarışmasından kabul edilen “Miss Earth”ün Türkiye haklarını da gene Boronkay’ın koordinatörü olduğu Pan Ajans satın almıştır.

Sahibi olduğu Oran Halkla İlişkiler adlı şirket eliyle Geleneksel Avşa Festivaline öncülük etmiştir. Selin Boronkay, Avşa Adasında bulunan Türkiye’nin en büyük diskosu Tanz Disko’nun halkla ilişkiler temsilciliğini de üstlenmiştir.

2010 yılından beri de Best Model yarışmasında birinci olan adam modellerin menajerliğini yapmaktadır. Çağatay Ulusoy ve Furkan Palalı bunlardandır.

Selin Boronkay’ın 36 kedisi, beş köpeği, üç kaplumbağası var. Ona kalsa maymun falan da alacakmış.

Asla evlenmeyen Selin Boronkay halen bekardır.

Selin Boronkay kimdir

    İş adamı

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yasin El Kadı kimdir

Yasin El Kadı kimdir, Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan‘da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan’lı iş adamıdır. ABD. Şikago‘da mimarlık okudu. Daha sonra ABD‘de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında çalışmak üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno