Ana Sayfa / proje yöneticisi / Seren Yüce kimdir

Seren Yüce kimdir

Seren Yüce kimdir, Seren Yüce, 1975 senesinde istanbul, Yeşilköy’de dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi Arkeloji bölümünden mezun oldu. Gençliğinde yönetmen David Lynch‘in “Wild at Heart” (“Yırtıcı Duygular”) filmini seyrettiğinde sinemacı olmayı kafasına koymuş.

Üniversiteden mezun olur olmaz da yönetmaya başladı. Beyaz perde sektörüne girmeden ilkin reklam filmleri ve “Bir İstanbul Masalı”, “Beyaz Gelincik” benzer biçimde bazı dizi film işlerinde vazife aldı. Beyazperdeye Özer Kızıltan, Fatih Akın ve Yeşim Ustaoğlu‘nun asistanlığı yaparak başladı.

2005 senesinde yönetmenliğini Özer Kızıltan‘ın yapmış olduğu “Takva” filmimizde birinci destek asistan olarak çalıştı. 2007 senesinde Fatih Akın‘ın Yaşamın Kıyısında (Auf Der Anderen Seite) filmimizde, 2008 senesinde Yeşim Ustaoğlu‘nun “Pandora’nın Kutusu” filmimizde destek yönetmen olarak vazife yapmış oldu.

Seren Yüce, 2010 senesinde senaristliğini yazıp yönetmenliğini yapmış olduğu “Çoğunluk” adlı ilk beyaz perde filmi ile 47. Internasyonal Altın Portakal Film Festivalinde en iyi film ödülünü aldı. Bu filmimizde Bartu Küçükçağlayan, Settar Tanrıöğen, Esme Madra, Erkan Can rol almıştı.

2016 senesinde senaristliğini yazıp yönetmenliğini yapmış olduğu “Rüzgarda Salınan Nilüfer” adlı beyaz perde filmimizde Songül Öden ve Tolga Tekin başrolde oynadılar.

Ödülleri :
2011 – 4.Yeşilçam Ödülleri – En İyi İlk Film (Çoğunluk)
2011 – 4.Yeşilçam Ödülleri – En İyi Senaryo (Çoğunluk)
2010 – 67.Venedik Film Şenliği – Geleceğin Aslanı (Çoğunluk)
2011 – 43.Siyad Türk Sineması Ödülleri – En İyi Senaryo (Çoğunluk)
2010 – 12.Mumbai Film Festivali – En İyi Film (Çoğunluk)
2010 – 47. Internasyonal Altın Portakal Film Festivali – En İyi Yönetmen (Çoğunluk)
2010 – 47. Internasyonal Altın Portakal Film Festivali – En İyi Film (Çoğunluk)
2011 – 4.Yeşilçam Ödülleri – En İyi Film (Çoğunluk)

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2016 – Rüzgarda Salınan Nilüfer (Beyaz perde Filmi)
2010 – Çoğunluk (Beyaz perde Filmi)

Senaryo :
2015 – Rüzgarda Salınan Nilüfer (Beyaz perde Filmi)
2010 – Çoğunluk (Beyaz perde Filmi)

Yapımcı :
2010 – Çoğunluk (Beyaz perde Filmi)

Yönetmen Ekibi :
2008 – Pandora’nın Kutusu (1. Destek Yönetmen) (Beyaz perde Filmi)
2007 – Yaşamın Kıyısında (Auf Der Anderen Seite)(Destek Yönetmen) (Beyaz perde Filmi)
2005 – Takva (1. Yönetmen Yardımcısı) (Beyaz perde Filmi)

Seren Yüce kimdir

    Senarist, Yönetmen

 

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Algın Erozan kimdir

Algın Erozan kimdir, Algın Erozan, 17 Şubat 1966 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Çocukluğu ve gençliği Ankara‘da geçmiştir. ODTÜ İstatistik bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etti. Ardından Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno