Ana Sayfa / şarkıcı / Serpil Örümcer kimdir

Serpil Örümcer kimdir

Serpil Örümcer kimdir, “Kadın Bacak” lakaplı sanatçı, beyaz perdenin vamp hanımı rollerinde oynamıştır.

Serpil Örümcer, 1952 senesinde dünyaya gelmiştir. Esas soyadı Orümcer’dir. 1967 senesinde Milliyet Gazetesi‘nin düzenlemiş olduğu güzellik yarışmasında 14 yaşlarında güzellik kraliçesi seçildi. Peşinden bir yıl mankenlik yapmış oldu.

1972 senesinde müzisyen Berkant Akgürgen ile evlendikten sonrasında Berkant’ın çalmış olduğu gece kulübünde sahne almaya süregelen Örümcer, vakit içinde şöhret olmuştur. Bir zamanlar bacaklarının güzelliğiyle adını duyurdu ve meşhur sanatçı Berkant’la dillere destan aşk yaşadı. Aşkları o denli dillere destan olmuştu ki Sezen Cumhur Önal, çift için “Düğün Şarkısı” adıyla bir şarkı aranje etti. Çift, devrin İstanbul Belediye Başkanı Fahri Atabey’in kıydığı nikáhın derhal peşinden Hollanda Havayolları’yla Amsterdam‘a uçtu. Serpil Örümcer’le Berkant’ın uçaktan inerken hostesle çektirmiş olduğu fotoğraf, senelerce havayolunun reklamlarında kullanıldı. Sadece büyük aşk yalnız 1 yıl sürdü. Kızı Fulya’ya hamileyken eşini terk ediyor.

Müziğe başladıktan sonrasında ve 5 albüm ve 7adet 45lik plak çıkarmıştır.

Bir günlük konser için gittiği batman’da 10 gün kalınca tanıştığı Hasan Ölük ile evlendikten sonrasında işkenceye başladı. Raporlar alıp mahkemelerde günler geçiren Serpil Örümcer, bu evlilikten güçlükle kurtuldu. Tüm mal varlığını yitirdi. işportacılık yapmış oldu, simit sattı.

Birliktelikleri :
1.birlikteliği : 1972 senesinde müzisyen Berkant Akgürgen ile evliliğe ilk adımını attı. Bir yıl sonrasında 1973 senesinde boşandı. Bu evliliğinden Fulya Akgürgen (d.1973) isminde bir kızı var.
2.birlikteliği :1989 senesinde Kayserili bir güvenlik amiri Cengiz Kartal’la evliliğe ilk adımını attı. 1990 senesinde eşi öldü.
3.birlikteliği : Serpil Örümcer, hemen sonra, 4 eşi ve 11 evladı bulunduğunu sonradan öğrendiği Batmanlı işadamı Hasan Ölük’le 1994 senesinde evliliğe ilk adımını atmıştır.

Büyük maddi sıkıntılar içinde olan Serpil Örümcer, yaşam mücadelesi vermekteyken üzerine bir de 1990larda cilt kanserine yakalanmıştır.

2010 senesinde fena durumda olan evi Vahe Kılıçarslan‘ın sunmuş olduğu Dekodizayn programı tarafınca yenilenmiş ve iyi hale getirilmiştir.

Albümleri :
1984 – Aşka Özlem
1985 – Yeşil Yeşil
1987 – Gül Şeklinde Koklarım Seni
1987 – Aşığım Bir Şoföre
1983 – Kerize Bak Kerize

45lik plakları :
Düğün Şarkısı & Oldukça Yalnızım (Berkant’la beraber)
Şaşkın Aşık & Su Sızmazdı Aramızdan
Bir Gün Yaşam Biter & İster Al İster Alma (1969)
Sözünde Durmadın & Sen Hepsinden Güzelsin
Yaramaz Kız & Koş Aşkım Koş (1969)
Aşka Özlem & Ayrılık Acısı
Ey Sevda Ey Sevda & Nerde

Filmleri :
1978 – Ali Baba’nın Çiftliği
1976 – Dalgacı Mahmut
1970 – Adım Kan, Soyadım Tabanca
1969 – Çingene Aşkı Paprika
1968 – Benim de kalbim var

Serpil Örümcer kimdir

müzisyen

    • ,

Beyaz perde

    Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ruhi Sarı kimdir

Ruhi Sarı kimdir, Ruhi Sarı, 18 Mayıs 1972 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Aslen Torul Yurt (Zaga) Köyü’ndendir. Ortaokul ve liseyi İstanbul – Kartal’da okudu. Tiyatro hayatına istanbul’da Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı. Liseden mezun olduktan sonra Konya‘da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno