Ana Sayfa / bürokrat / Seyfullah Hacımüftüoğlu kimdir

Seyfullah Hacımüftüoğlu kimdir

Seyfullah Hacımüftüoğlu kimdir, Ulusal Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri

Seyfullah Hacımüftüoğlu, 1960 senesinde Trabzon ili Çaykara ilçesi Karaçam beldesinde dünyaya gelmiştir.

Babası Müftüzade Hacı Mehmet Efendi, rah ise annesidir.

Erzurum Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu ise abisidir.

İlkokulu Karaçam’da, ortaokul ve liseyi ise İstanbul ve Denizli’de tamamladı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1984 senesinde mezun oldu.

Mezun olduktan sonrasında 1985 senesinde Trabzon Valiliği emrine Kaymakam Talibi olarak atandı.

Sonrasında da sırasıyla Sakarya / Taraklı, Hakkari / Şemdinli, Kastamonu / Doğanyurt, Şanlıurfa / Ceylanpınar, Denizli / Serinhisar, Manisa / Akhisar Kaymakamlıkları görevlerinde bulunmuş oldu.

2 Eylül 2005 tarihinde Devlet Personel Başkanlığında Başkan Yardımcılığı görevine atandı ve 19 Temmuz 2007 – 29 Ağustos 2009 tarihleri içinde Başbakanlık müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulunmuş oldu.

Aynı dönemde Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış oldu.

1990 ve 2004 tarihleri içinde Düzensizlik ve Terörle Savaşım, Ruhsal Harekât, Sınır İl ve İlçeler, İnsan Hakları, Afet Yönetimi ve Kamu Yönetiminde Tekrardan Yapılanma mevzularında çeşitli eğitim ve seminerlere katıldı.

Vilayetler Hizmet Birliği Encümen üyeliği, DOKA Yönetim Kurulu üyeliği ve İMEF Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı yapmış oldu.

Başbakanlığın “Kaynaklarını En Etkin Kullanan Vakıf” değerlendirmesinde Akhisar Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı sıfatı ile kamu vakıfları içinde Türkiye birinciliği ve Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın “Ana-Kız Okuldayız Kampanyasında” da Rize Valisi sıfatı ile gene Türkiye birinciliği ödüllerini aldı.

29 Ağustos 2009 tarih ve 2009/15395 sayılı Bakanlar Kurulu Sonucu ile Rize Valisi olarak atanmıştır.

19 Mayıs 2012 tarihindeki Resmi Gazete’de piyasaya çıkan Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı müsteşarlığına atanmıştır.

16 Eylül 2014 tarihinde ise Ulusal Güvenlik Kurulu genel sekreterliğine atanmıştır.

İyi seviyede İngilizce ve Arapça bilen Seyfullah Hacımüftüoğlu, 27 Ağustos 1989 tarihinde Gülgün Hacımüftüoğlu ile evliliğe ilk adımını attı. Ömer ve Beyza Vildan adlarında iki evladı vardır.

Şanlıurfa, Ceylanpınar’da Kaymakam olarak vazife yaparken eşi Gülgün Hacımüftüoğlu da öğretmen olarak yapmakta idi; 30 Haziran 1997 tarihinde olan bir trafik kazasında eşini yitirdi.

Seyfullah Hacımüftüoğlu kimdir

Siyasetçi

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Vasip Şahin kimdir

Vasip Şahin kimdir, Vasip Şahin, 1964 yılında Bayburt‘da doğmuştur. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

1986 yılı Haziran ayında Erzincan‘da kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1987 yılında bir yıl süre ile İngiltere‘de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla; Kastamonu – Küre, Malatya – Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, mus Vali Yardımcılığı, Bolu – Mudurnu, Ankara – Kızılcahamam ilçelerinde kaymakamlık ve Düzce‘de Vali Yardımcılığı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno