Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Sezai Aydın kimdir

Sezai Aydın kimdir

Sezai Aydın kimdir, Sezai Aydın Tiyatro, beyaz perde ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Sezai Aydın ;7 Şubat 1952 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi İktisadiisi mezunu olan Sezai Aydın, Kent Tiyatroları sanatçısı olup, bugüne dek birçok oyunda vazife yapmıştır. Bir dönem Keçiören Belediyesi’nde “Cumartesi cumartesi” adlı bir çocuk eğlence programını yürütmüş olan ve kamera karşısına da geçerek beyaz perde ve dizi filmlerde de rol alan usta sanatçı, senelerce bir fazlaca meşhur yerli ve yabancı karakterin seslendirmesini başarıyla yürütmüştür.

Fred Çakmaktaş‘tan Bill Cosby‘nin sesine Robert De Niro‘dan Sylvester Stallone‘ye , Dustin Hoffman, Al Pacino, Jack Lemon‘a kadar pek fazlaca ünlüyü başarıyla seslendirmiş bir ustadır. Bir dönem seslendirme yönetmenliği de meydana getiren sanatçı halen İstanbul Kent Tiyatrolarında oyuncu.

Sezai Aydın ; Cosby Ailesi’nin babası Bill Cosby ,John Rambo, Rocky Balboa ve Fred Çakmaktaş karakterleri seslendirmeleriyle ünlenmiştir.

Rol almış olduğu bazı oyunlar

Rumuz Goncagül
Lüküs Yaşam
Sersem Kocanın Kurnaz Karısı
Hadi Öldürsene Canikom
Dosya

Filmografisi

Sessiz Gemiler – 2007
Gizli saklı Patron – 2006
Ömer Seyfettin: Perili Köşk – 2005
Beni Bekledinse – 2004
Serseri – 2003
Kınalı Kar – 2002
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar – 2000
İç Güveyi Billy – 1999
Örümcek – 1999
Kanal Yumuşak G – 1998
Yeni Bir Yıldız – 1997
Postacı Kapıyı Ara Sıra Çalar – 1993

Kaynanalar – 1974

Sezai Aydın kimdir

    • Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı,

Beyazperde

    Oyuncusu

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Can Yaman kimdir

Can Yaman kimdir, İnadına Aşk adlı dizide Yalın Aras adlı karakteri canlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno