Ana Sayfa / şarkıcı / Sibel Alaş kimdir

Sibel Alaş kimdir

Sibel Alaş kimdir, Sibel Alaş, 13 Şubat 1973 tarihinde İzmit’te ailesinin ilk evladı olarak dünyaya gelmiştir. 7 yaşlarında iken babası ona bir mandolin aldı, Kitaplar ve müzikle olan dostluğu o senelerden beri asla bozulmadı. İlkokliseyi Çavuşoğlu Koleji’nde tamamladı. Ortaokulun ilk senesinde, gitar çalmaya başladı. Okul orkestrasına girdi. Yarışmalara konserlere katıldı. Okulda yazdığı şiirleri gitarı eşliğinde okumaya başlayınca şiirlerin şarkıya benzediğini farketti. On yaşından itibaren Önder Bali Müzik Okulu’nda müzik eğitimi aldı.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Kısmı’nden mezun oldu.

Önceleri Yonca Evcimik‘e vokalistlik icra eden Sibel Alaş, ilk olarak 1995 senesinde Mustafa Sandal‘ın eşliğinde kendisinin ilk albümünü çıkardı.

1996’da ikinci albümü “Fem” ile birlikte artık söz yazarlığı mevzusunda da ne kadar iyi bulunduğunu göstermiştir. Kendine özgü seçimi hususi bir fanatik kitlesi toplamıştır. 1998 senesinde üçüncü albümü “Çocuk”u çıkardığında bazıları albümlerine niçin bu adları verdiğini sormuşlardır; Adam, Hanım (fransızca Femme) ve Çocuk. Sibel Alaş’ın albümlerinde dikkati çeken bir başka husus adını “sibelalaş” şeklinde yazmasıdır.

Sibel Alaş 2005 senesinde beyin kanamasına yol açan bir damar deformasyonu yaşadı.

1996 senesinde meydana getirilen 2. Kral TV Video Müzik Ödülleri töreninde “En İyi Çıkış Meydana getiren Hanımefendi Müzisyen” ödülünü aldı. Gene aynı yıl, aynı ödül töreninde sanatçının “Adam” klibi “Senenin En İyi Klibi” ödülüne layık görüldü.

2010 senesinde kitap çevirmenliğine süregelen Sibel Alaş, ilk olarak, Epsilon Yayınevi için türkçeye çevirilmiş olduğu “Kırık Kalpler Oteli” adlı kitapla başladı çevirmenliğe. Sonrasında yurt haricinde dizisi de meydana getirilen Game of Thrones (Taht Oyunları)adlı kitabın serisi olan; George R. R. Martin’in yazdığı A Song of Ice and Fire (Buz ve Ateşin Şarkısı) kitaplarının çevirmenliğini yapmıştır.

Sibel Alaş ek olarak Radyo Mega’da kendisinin hazırlayıp sunmuş olduğu “De’sibel” adlı program var.

Sibel Alaş 1996 senesinde prodüktörü Parlak zeka Aköz ile evliliğe ilk adımını attı. Hemen hemen 2,5 yaşlarında bebekken evlat edinmiş olduğu Tuğçe (d.1996) isminde bir kızı ve Tabiat isminde bir de oğlu var.

Albümleri :
1995 – Adam
1996 – Fem
1998 – Çocuk
2006 – Carpe Diem (Günü Yakala) (2 CD )
2006 – Sibel Alaş, Koleksiyon serisi
2006 – Carpe Diem (3 CD) (CD 3: Bu şekilde Dünyanın/Single)

Sibel Alaş kimdir

müzisyen

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno