Ana Sayfa / Dizi Oyuncusu / Sibel Can kimdir

Sibel Can kimdir

Sibel Can kimdir, “Deli Yüreğim”, “Dedikodu” ve “Padişah” şeklinde parçalarıyla tanınan Sibel Can, Maksim Gazinosu’nda assolistlik yapmış en genç sanatçı ünvanına haizdir.

Sibel Can, 1 Ağustos 1970‘de, Engin Cangüre ve Emine Gül Sezer Cangüre’nin ilk evladı olarak Fatih, Karagümrük’te dünyaya geldi. İlkokul mezunu olan Sibel Can’ın anası Bursa Mudanyalı, babası Yugoslav göçmenidir. Gerçek adı Sibel Cangüre olan sanatçının babası Engin Bey birçok meşhur soliste birlikte rol alan bir keman sanatçısıydı.

Sibel Can’nın müzikle tanışması minik yaşlarda oldu. Hemen hemen 13 yaşlarındayken, babasının kemanı eşliğinde ilkin Viyana sonrasında da Almanya, Hollanda ve İsrail’de şarkı söyleyip dansetti. Türkiye’ye döndü. Yaşı gizlenerek Halikarnas Gazinosu’nda işe başladı.

Galata Kulesi ve Astorya şeklinde kulüplerde çıkan sanatçıyı, Nükhet Duru‘nun Fahrettin Arslan‘a tavfiye etmesi üstüne sanatçının aniden dünyası değişti. Sanatçı böylece Maksim Gazinosu‘nda ilk sahnesini aldı.

Sadece yaşlarının küçüklüğü sebebiyle ceza alan gazinonun kapatılması üstüne Fahrettin Arslan’nın yardımıyla mahkemede yaşı 6 yaş büyülttürüldü. Böylece Maksim Gazinosu’nun oryantal dansçısı oldu.Sibel Can üç yıl kadar dans etti. Maksim gazinosunda Muazzez Abacı, Sevinç Karaböcek ve Emel Sayın şeklinde ismlerin alt kadrosunda emek verme imkanı buldu. Assolistliğe yükseldiğinde hemen hemen 17 yaşlarında idi.

Sibel Can, 1987 senesinde Kervan Plak’tan ilk albümü olan “Günah Bizlere”yi çıkarttı. Bu albümde Orhan Gencebay‘ın büyük desteğini görmüş oldu. Albüm kısa zamanda satış rekorları kırdı. 1988 senesinde o devrin popüler isimlerinden olan Hakan Ural ile Zerrin Özer‘in evinde gizlice evliliğe ilk adımını attı. Bu evlillikten sonrasında Engincan ve Melisa adından iki çocuk dünyaya getirdi.

Neredeyse her yıl bir albüm çıkaran Sibel Can, 1995 senesinde Raks Müzik’e geçirme oldu. Büyük bir yükselişe geçen sanatçı, 1995 senesinde gösterilen “Şarkılarda Senden Yana” albümünde tarzını birazcık değiştirdi. Albümdeki “Deli Yüreğim”, “Dedikodu” şeklinde parçalar Can’ın eski albümlerine nazaran daha oldukça ses getirdi. 1997 senesinde ise, Serdar Ortaç’ın bestelediği “Padişah”lı albüm gösterildi. “Padişah”la beraber Sibel Can, Türkiye’nin en oldukça konuşmuş olduğu isim haline geldi. 1999 senesinde Hakan Ural’dan ayrıldı. 2000 senesinde çıkarttığı “İşte Türk Sanat Müziği, İşte Sibel Can” adlı albümle yeni bir döneme girdi. Aynı yıl Sulhi Aksüt ile evliliğe ilk adımını attı ve bu evlilikten Komut isminde bir adam çocuk dünyaya getirdi.

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide ve filmimizde de yer aldı. “Kaldırım Çiçeği”, “Gülüm”, “Bizlere Ne Oldu” ve “Berivan” şeklinde dizilerle kamera karşısında da başarısını kanıtladı. 2001 yılından beri Emre Plak ile çalışan sanatçı son olarak 2007 senesinde “Akşam Sefası” adlı albümü ile sevenleriyle buluştu.

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide ve filmimizde de yer aldı. “Kaldırım Çiçeği”, “Gülüm”, “Bizlere Ne Oldu” ve “Berivan” şeklinde dizilerde kamera karşısına geçti.
Birliktelikleri :
1.birlikteliği : Hakan Ural ile 28 Eylül 1988 tarihinde evliliğe ilk adımını attı. 17 Şubat 1999 Tarihinde boşandı. Engincan (d. 27 Ocak 1992) ve Melisa (d. 22 Ağustos 1994) adından iki çocuk dünyaya getirdi.
2. birlikteliği : 2000 senesinde müteahhit Sulhi Aksüt ile evliliğe ilk adımını attı. 2010 yılının Eylül ayında boşandılar. Bu evlilikten Komut (d.Ağustos 2000) isminde bir adam çocuk dünyaya getirdi.

Albümleri :
1987 – Günah Bizlere
1988 – Bulursun Beni
1989 – Rüyalarda Buluşuruz
1990 – Hasretim
1991 – Bir Güneş Batışında
1992 – Seni Sevmek
1993 – Yaşam Devam Ediyor
1994 – Hatırasıdır
1995 – Şarkılar da Senden Yana
1997 – Bu Devirde
1999 – Daha Yolun Başındayım
2000 – İşte Türk Sanat Müziği İşte Sibel Can
2001 – Canım Benim
2003 – Sen Benimsin
2005 – Özledin mi?
2007 – Akşam Sefası
2009 – Benim Adım Aşk
2011 – Gezgin
2012 – Meşk

Filmleri ve dizileri :
1996 – Kaldırım Çiçeği
1997 Gülüm
1998 Sibel
1999 Bizlere Ne Oldu
2002 Berivan
2002 – Papatya ile Karabiber
2005 Saklambaç
2006 Ah İstanbul

Sibel Can kimdir

    Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ruhi Sarı kimdir

Ruhi Sarı kimdir, Ruhi Sarı, 18 Mayıs 1972 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Aslen Torul Yurt (Zaga) Köyü’ndendir. Ortaokul ve liseyi İstanbul – Kartal’da okudu. Tiyatro hayatına istanbul’da Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı. Liseden mezun olduktan sonra Konya‘da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno