Ana Sayfa / şarkıcı / Sibel Egemen kimdir

Sibel Egemen kimdir

Sibel Egemen kimdir, Sibel Egemen, 13 Mayıs 1958 tarihinde Ankara‘da dünyaya gelmiştir. Anası Ayla Egemen’dir. Büyükbabası bestekar Muzaffer İlkar‘dır. Sibel Egemen, 3 yaşlarında bale, 5 yaşlarında keman, 7 yaşlarında piyano dersleri aldı.

Sibel Egemen, liseyi bitirip 1975 senesinde ustalaşmış müzik hayatına başladı. 1976 senesinde söylediği “Şaşkınlık” adlı şarkı fazlaca beğenilmiştir.

1986 senesinde yapımcılığını Türker İnanoğlu‘nun yapmış olduğu senaristliğini Erdoğan Tünaş‘ın yazdığı, yönetmenliğini Mehmet Bozkuş‘un yapmış olduğu “Beni Bırakma” adlı beyaz perde filmimizde Fikret Hakan, Turgut Özatay, Süheyl Eğriboz, Tarık Tarcan ile birlikte rol aldı.

Önceleri Pop müzik söyleyen müzisyen, 1988‘deki “Mini Minnacık Bir Kase” albümüyle Türk Sanat Müziği’ne yöneldi. Plak ve sahne çalışmalarını 1993’e kadar sürdüren Sibel Egemen, sonrasında bankacılık sektörüne yönelmiştir.

Sibel Egemen, 15 Nisan 2001 tarihinde okul arkadaşı Ahmet Kalıpçıoğlu ile evliliğe ilk adımını attı. Nikah töreninde Sibel Egemen’in nikah şahitliğini Erkan Özerman yapmış oldu.

2006 senesinde “Geçmiş Süre Olur ki” dizisinde Erol Iyi sabahlar, Sümer Tilmaç, Zihni Göktay, Suna Pekuysal ile beraber oynadı.

45’lik plakları :
1976 – Simdi Ne Yapsam? / Senin Vicdanın Yok mu?
1976 – Şaşkınlık / Dile Benden Ne Dilersen
1976 – Yenildim Sana / Hayrola
1977 – Nerede / Düzmece Gözyaşları

Albümleri:
1979 – Sibel Egemen
1981 – Sibel
1983 – Dünyam Değişti
1988 – Mini Minnacık Bir Kase
1992 – Dün ve Bugün Sevgiyle

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2006 – Geçmiş Süre Olur ki (TV Dizisi)
1986 – Beni Bırakma (Songül) (Beyaz perde Filmi)
1980 – Eşek Esprisi (Beyaz perde Filmi)

Sibel Egemen kimdir

müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno