Ana Sayfa / şarkıcı / Sinan Özen kimdir

Sinan Özen kimdir

Sinan Özen kimdir, Türk Pop Müziği sanatçısı.

Sinan Özen, Rize, Çayeli’de dünyaya geldi. Babasının işi dolasıyla çocukluğunun bir kısmı İzmit’de geçti. Ailesiyle birlite İstanbul’a yerleşen Sinan Özen, ilk ve ortaokulu burada tamamladı. Peşinden lise eğitimi için Rize Sanayi Meslek Lisesi Torna Tasviye kısmına devam etti.

Lise eğitimini tamamladıktan sonrasında İstanbul’a dönerek mesleği ile ilgili iş girişimlerinde bulunmuş oldu. Sadece lise döneminden süregelen müzik sevgisi onu başka yönlere kaydırdı. 1981 senesinde bir gazetenin açmış olduğu ses yarışmasına katıldı. Sadece yarışmayı kazanmasına karşın istediği fırsatlar önüne gelmedi. Sonrasında bir arkadaşı vasıtasıyla tanışmış olduğu Süheyla Altmışdört‘ten nota ve solfej dersleri almaya başladı. Peşinden Udi İrfan Özbakır‘dan ud ve nota dersleri ladı. Hocalarının yardımı ile 1982 senesinde İstanbul Devlet Konservatuvarı’na girdi.

Ustalaşmış müzik yaşamına 1989 senesinde “Rüyalarım Olmasa” adlı albümle girdi. Okey Plakçılık ile anlaşan büm çıkardı. Bu albümlerde onu üne kavuşturacak “Öpsene Beni”, “Ölürüm Yoluna”, “Sigaramın Dumanı Sen” ve “Evlere Şenlik” benzer biçimde parçalarla kısa zamanda müzik dünyasında kendine yer edindi.

1998 senesinde Akbak Plakçılık’a geçtikten sonrasında burada “Tek Başına”, “Serseri Gönlüm”, “Gitsem Uzaklara” ve “Islak Islak” albümlerini çıkarttı. Sanatçının son olarak 2007 senesinde Sinan Plakçılıktan “Taviz Vermem” adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı.

Sinan Özen kimdir

    Ses Sanatçısı

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Özay Gönlüm kimdir

Özay Gönlüm kimdir, Türk Halk Müziğinde bir ekol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno