Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Suzan Kardeş kimdir

Suzan Kardeş kimdir

Suzan Kardeş kimdir, Makyaj uzmanı (makyöz), ses sanatçısı, oyuncu

Suzan Kardeş, 1960 senesinde Kosova‘da başkent Priştine‘ye yakın bir kasabada dünyaya gelmiştir. 5 kardeşler. 8 yaşlarındayken ailesi İstanbul’a göç etmiştir.

İş hayatına Özgürlük Gazetesi‘nde çekilen fotoromanlarda rol alan oyunculara makyaj yaparak başladı. Hemen sonra Şan Tiyatrosu’nda saç ve makyaj halletmeye başladı. Mesleğinde ilerledikçe birçok tiyatro topluluğu ve film ekibinde makyaj uzmanı ve kuaför olarak vazife aldı.

Yılmaz Erdoğan ve Necati Akpınar‘ın 1994 senesinde Beşiktaş Kültür Merkezi ve BKM Oyuncuları topluluğunu kurmasıyla beraber orada saç ve makyaj yapma görevi ile çalışmaya başladı.

İş Bankasının Mustafa Kemal Atatürk’lü reklamında oyuncu Haluk Bilginer‘e yapmış olduğu Mustafa Kemal Atatürk makyajı ile ses getirdi. 1985 yılından itibaren Sezen Aksu ve Türkân Şoray benzer biçimde birçok ünlünün sahne ve beyaz perde makyajlarını yapmış oldu.

1992 senesinde Bekriya isminde bir “meyhane” açtı ve 12 yıl işletmesini yapmış oldu. Bu kendi mekanında mikrofonsuz olarak Rumeli türküleriyle eski dönem Bosna sevda şarkıları söylemiş oldu. Sonrasında da Sezen Aksu‘nun yardımı ile Bekriya adlı bir sanat müziği albümü çıkardı.

Bir Demet Tiyatro dizisinde “pencereden bakan hanım” olarak yer aldı. Seksenler dizisinde pastaneci Sami’nin anası rolünü üstlenen oynadı.

Albümleri :
2007 – Bekriya
2008 – Bekriya II – Balkania
2009 – Makyaj Odası Şarkıları
2010 – Bekriya 1 & Bekriya 2 & Ninno
2011 – Bekriya III – Bal ve Kan
2012 – Bekriya VI – Bekri
2013 – Yarım Hava Çalsana

Makyözlük yapmış olduğu Projeler :
200 – Benim Annem Bir Melek
200 – Osmanlı Cumhuriyeti
200 – Atatürklü İş Bankası reklamı
200 – Hokkabaz
200 – Bir Demet Tiyatro
200 – Beynelmilel
200 – Gen
200 – Organize İşler
200 – Hürrem Sultan
200 – Bekarlar
200 – Aşk ve Gurur
200 – Güneş Yanıkları
199 – Bir Demet Tiyatro
199 – Dönersen Islık Çal
199 – Seni Seviyorum Rosa

Oyuncu Olarak Filmleri :
2005 – Organize İşler

2008 – Güldürü Dükkanı

2008 – Bir Demet Tiyatro
2011 – Mavi Kelebekler

2012 – Görkemli Yüzyıl (Konuk Oyuncu)

2012 – 2014 – Seksenler

2014 – Dostum Hoşgeldin

Suzan Kardeş kimdir

    Dizi Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ruhi Sarı kimdir

Ruhi Sarı kimdir, Ruhi Sarı, 18 Mayıs 1972 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Aslen Torul Yurt (Zaga) Köyü’ndendir. Ortaokul ve liseyi İstanbul – Kartal’da okudu. Tiyatro hayatına istanbul’da Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı. Liseden mezun olduktan sonra Konya‘da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno