Ana Sayfa / Fıkralar / Tablet pc internete nasıl bağlanır, tablet bilgisayarı internete bağlamak

Tablet pc internete nasıl bağlanır, tablet bilgisayarı internete bağlamak

Tablet pc internete nasıl bağlanır, tablet bilgisayarı internete bağlamak

Wi-Fi bağlantısı ile beraber, kablosuz ağlara bağlanabilirsiniz. Şuanda piyasadaki tüm tablet pclerde wifi bağlantı özelliği mevcuttur. Uygulamalardan internete tıklayın ve çıkacak olan pencereden ilkin bağlanmak istediğiniz wifi modemin adını çıkacak olan wifi bağlantıları listesinden seçin ve derhal peşinden açılacak gizyazı kutusunada wifi parolanızı girin. Herhangi bir yanlışlık yapmadıysanız tablet pcniz internete bağlanmış olacaktır. Kolay gelsin

Tablet Bilgisayar İnternet Ayarları, Tablet Pc İnternete Bağlanmıyorsa Hatanın Çözümü Burada!

Tabletten bilgisayara bağlanma tekniği 

tabletten pc sine yada arkadaşının pc sine tableti ile uzaktan bağlanıp hava atmak isteyenler için ideal bir yöntem .

bilgisayarında wireless kart var ise kablosuz ev ağı kur tablet ile onun üstünden bağlan .) asla modemle falan uğraşma

bilgisayarına http://www.connectify.me/download-lite/ buradaki programın parasız sürümünü yükle hotspot oluştur kablosuz olarak tüm eve dağıt interneti.

Android Tablet İnternete Bağlanmıyor Diyenler İçin Cep Telefonu Modem Olarak Kullanma

Bu yazımızda, Android tablet internete bağlanmıyor diyen pek oldukca şahıs için, Android tablet internete bağlanmıyor sorununa bir çözüm önerisinde bulunmaya çalışacağız. Sizlere, daha önceki yazılarımızda da bu mevzuda data aktarımında bulunmaya çalışmıştık, bu yazımızda da kaldığımız yerden devam edeceğiz, bu sebeple, ne yazık ki, Android tablet internete bağlanmıyor sorusu, her geçen gün, daha çok kişinin aklını karıştırmaya başlıyor…

Günümüzde, Android tablet tutarları oldukça uygun. Android tablet 3G modem destekli olarak elimize ulaşıyor; fakat, Android tablet 3G modem destekleyen ürünlerin üretimleri durdurulmuş, ve satışları hali hazırda desteklenmiyor. Fena bir durum ortaya çıkıyor, insan, bir dünya para ödeyip de satın almış olduğu Android tablet 3G modem kullanımını gerçekleştiremeyince donup kalıyor. Durumun çözümünü ararken, Android tablet PC’yi geri vermek için geçirmemeniz ihtiyaç duyulan bir haftalık süre dilimini de aşıyorsunuz; ve, Android tablet PC elimizde kalmış benzer biçimde oluyor. Hatta durum hakkında data sahibi olmayan kişiler, satın aldığınız Android tablet PC için, oyuncak benzer biçimde, elinizde patladı… benzer biçimde yorumlar yapmayı da dikkatsizlik etmiyorlar.
Aynı durumu yaşayan kişiler içinde iseniz, bu öneriyi dikkate almalısınız: Android tablet PC sahibi olan bir kişinin, ne olursa olsun ki bir cep telefonu vardır. Cep telefonu modem olarak kullanma şeklinde bir durum söz mevzusu… Bu mevzu hakkında data sahibi olan oldukca şahıs bulunmakla beraber, bu durumu bilmeyen kişilerin sayısı da bayağı fazla… Cep telefonu modem olarak kullanma mevzusunda data sahibi olacak olursanız, ve kullanmış olduğunuz hattınızda destekli bir web kullanımı gerçekleştiriyorsanız, artık, Android tablet internete bağlanmıyor problemi yaşamayacaksınız.
Cep telefonu modem olarak kullanma, kimilerimizin cep telefonunda otomatikman destekli, bazılarımız da bunu, cep telefonu modem olarak kullanma programı kullanımı gerçekleştirerek yapabilir. Bizim size anlatacağımız yöntem, cep telefonu modem olarak kullanma programına gerek duymuyor, elbet, cep telefonu modem olarak kullanmaya açık olması, doğrusu cep telefonu modem olarak kullanmayı desteklemesi gerekiyor. Mesela, Samsung Galaxy Mini tarafınca desteklenen, cep telefonu modem olarak kullanma hakkında detaylı bilgiyi size aktarmak istiyoruz:
Samsung Galaxy Mini için, cep telefonu modem olarak kullanma:
Telefonumuzun Ayarlar menüsüne girelim.
Kablosuz Ve Ağlar seçeneğine tıklayalım.
Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı seçeneğini işaretleyelim.
Burada karşımıza çıkan Mobil AP seçeneğine tıklayalım…
Mobil AP altında Açılıyor yazısı belirecek, bir ya da iki saniye beklemiş olalım.
Mobil AP etkin olduğu aslına bakarsan belirtilen sürenin sonunda ekranınızda yazacak.
Cep telefonu modem olarak kullanma olanağınız artık mevcut… Bu kadar kolay. Cep telefonu modem olarak kullanma olanağınızın bulunduğunu, telefonunuzun sol üst kısmında, 3G Wi-Fi işaretini gördüğünüzde aslına bakarsan anlayacaksınız.
Eğer, cep telefonu modem olarak kullanma işlemini belirttiğimiz şekilde gerçekleştirirseniz, cep telefonunuz, bir kablosuz modem halini alacak, fakat, şifresiz bir kablosuz modem, doğrusu pek oldukca şahıs, sizin cep telefonunuzdan internete bağlanabilecek, ve bu durum sizin faturanızı kabartacak, sınırsız bir web kullanımına haiz değilseniz doğal olarak ki, fakat, sınırsız web kullanımına haiz olsanız dahi unutmamalısınız ki, sizin güvenliğiniz açısından da, insanların, sizin cep telefonunuzdan internete bağlanmaları sakıncalıdır. Gene Samsung Galaxy Mini için, cep telefonu modem olarak kullanma esnasında şifreleme işlemini anlatalım:
Gene cep telefonumuzun Ayarlar menüsüne girelim.
Kablosuz Ve Ağlar seçeneğine tıklayalım.
Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanına tekrardan gidelim.
Mobil AP ayarlarını tıklayalım.
Mobil AP’yi Yapılandır’ı tıklayalım.
SSID Ağı’na, telefonunuz için bir isim verebilirsiniz, siz bir isim vermezseniz, Android; ve yanında da bir sayı çıkacaktır, bu sayı ile beraber adı tanımanız gerekmektedir, aksi halde cep telefonunuzu Android tablet PC’den bulamayabilirsiniz.
Güvenlik yazan yeri, WPA2 PSK olarak işaretleyelim.
Gizyazı kısmına, minimum sekiz karakterli bir gizyazı girelim.
Tamam’ı tıklayalım…
Artık cep telefonunuz güvenilir; ve şifreli. Şimdi, Android tablet internete bağlanmıyor sorununuzu çözelim, artık Android tablet PC’nizi elinize alabilirsiniz… Bu kısmı da Probook PRBT751 için anlatacağız; telefonda benzer yöntem uygulayabileceğiniz benzer biçimde, Android tablet PC için de benzer şekilleri, değişik modeller için uygulamanız gerekecektir.
Ayarlar menüsüne girelim.
Sağ taraftan Tara’ya tıklayalım.
Altında belirecek olan adlardan, cep telefonumuza verdiğimiz adı bulup, üzerini tıklayalım.
Bağlandı yazısı belirdiğinde, artık Android tablet internete bağlanmıyor sorunundan kurtulacaksınız, fakat, öncesinde, cep telefonunuza vermiş olduğunuz şifreyi, Android tablet PC’de yazmanız istenecek. Sonrasında, sınırsız web kullanımını gerçekleştirebileceksiniz, fakat, web kullanım miktarınızı aşmamaya itina göstermenizi, aksi halde kabarık bir satmaca ile karşılaşabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir…
Cep telefonu modem olarak kullanma işlemi, cep telefonunuzun şarjından oldukça çalacaktır, bunun için, işiniz bittiğinde, Mobil AP’yi kapatmayı ihmal etmeyin. Isterseniz bir de Mobil AP’yi kapatmayı anlatalım:
Ayarlar menüsüne girelim.
Kablosuz Ve Ağlar seçeneğine tıklayalım.
Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanına gidelim.
Mobil AP tıklayalım…
İşlem tamamdır. Umarız yararlı olabilmişizdir…

Mevzu etiketleri:telefondan tablete web aktarma, tabletten internete bağlanma, tabletim internete bağlanmıyor, telefondan tablete baglanma, tablet internete bağlanmıyor, tablete web nasil baglanir, cep telefonundan tablete web bağlantısı, cepten tablete web, tabletten telefonla internete baglanma, Telefondan tablete web aktarımı

Tablet kablolu (ethernet) web bağlantısı yapabilirmiyim? 

Kablolu web bağlantısı yapabilirsiniz. Bunun için Usb 2.0 Adapter (bağlantı aparatı) satın almanız gerekmektedir.

Ethernet Adapter vesilesiyle web bağlantısı ayarlarını yapmak için;

1. Ethernet kablonuzu Usb ethernet bağlantı aparatı girişine (RJ45-UTP) takının,

2. Usb ethernet in usb kablosunu tabletin usb girişine takının (bazı modellerimizde otg usb kablo kullanılmaktadır),

3. Ayarlar/Öteki/Ethernet kısmına girin,

4. Use ethernet yazan yere dokunup aktifleştirin,

5. 1-4 dk içinde web bağlantı kurulumu tamamlanacak. Bildirim alanında; Ekranın sağ alt kısmında bağlantı sembolü belirecek.

6. 1-4 dk içinde bağlantı kuramadıysanız Menü/Ayarlar/Öteki/Ethernet/eth0 a dokunun oluşturulan pencereden OK e dokunun 1-4 içinde bağlantı kurulumu tamamlanacak. Bildirim alanında; Ekranın sağ alt kısmında bağlantı sembolü belirecek.

Bu işlemlerden sonrasında Wi-Fi yada 3G modem kullanmadan tablet bilgisayarınızda web bağlantısı kurabileceksiniz.

tablet pc internete nasıl bağlanır, tablet internete nasıl bağlanır, tablet pc ile internete nasıl bağlanılır, onyo nanopad wifi problemi, onyo nanopad, tablet pc web ayarları, tablet pc nasıl internete bağlanır, tablet pc ile internete bağlanma, tabletler internete nasıl bağlanır, tablet bilgisayar internete nasıl bağlanır hata veriyor, bağlanmıyor, problemi problemin çözümü, tabletten internete bağlanma, tablete web nasıl bağlanır, onyo nanopad talebe tableti, tabletler internete nasıl bağlanıyor, onyo tablet pc 3g ayarları, tablet pc ile internete nasıl, tabletle internete bağlanma, onyo nanopadi bilgisayara baglamak, tabletten 3g internete nasıl, tablet bilgisayar internete nasıl

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

2012 Geçerli DNS Adresleri, Güncel DNS Numaraları

2012 Geçerli DNS Adresleri, Güncel DNS Numaraları 2012 Güncel Dns Adresleri  2012 Yılı Güncel Dns …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno