Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Tamer Karadağlı kimdir

Tamer Karadağlı kimdir

Tamer Karadağlı, 24 Mayıs 1967 tarihinde genç bir ebeveynin ilk evladı olarak Ankara’da hayata merhaba dedi. Aslen Azeri kökenli Kars Sarıkamışlıdır. İlkokula başlamadan ailesi ile beraber ABD’ye yerleşen Tamer Karadağlı, İlkokula ABD’da başladı, Lise yıllarına kadar ABD’da yaşamış sonrasında Türkiye’ye dönmüş ve TED Ankara Koleji’ne yazılmış; Tamer Karadağlı’nın kendi deyimi ile Türkiye’ye geldigi ilk seneler birazcık zor geçti, dayanamayıp ABD’ya dönen Karadağlı lise sonda kati dönüş yapmış olduğu Türkiye’de Çankaya Lisesi’nden mezun oldu. Beyaz perde sevdası o yıllarda basladı. Ondan sonra Bilkent Üniversitesi Sahne ve Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

İlk filmini 1993 senesinde çevirdi. TRT‘de senelerce oynayan “Ferhunde Hanımlar” dizisinde Dr. Selçuk görevi ile ün kazanmıştır. Üniversite yıllarında başladığı seslendirme işini başarı ile devam ettirdi. Robert De Niro, Marlon Brando‘nun gençliğini, Al Pacino, Antonio Banderas, Michael Madsen, Kevin Kostner, Clint Eastwood, Mel Gibson, George Clooney şeklinde sanatçıları seslendirdi.

1200 bölüm devam eden kaliteli bir TRT yapımı olan Ferhunde Hanımlar dizisindeki Dr. Selçuk rolünden sonrasında Tamer Karadağlı için İstanbul macerası “Çocuklar Duymasın” adlı dizisindeki “TAŞ FIRIN” Haluk görevi ile ile başladı.

Tamer Karadağlı, 8 değişik İngilizce lehçesini konuşmaktadır. Hala Çocuklar Duymasın adlı dizide rol almaktadır.

Reklam filmlerinde de yer edinen Karadağlı, oyunculuk haricinde bir oldukça meşhur oyuncunun seslendirmesini de yapmış oldu.

2012 yılının başlangıcında Yönetmen koltuğuna da oturan Tamer Karadağlı, “Süpertürk” adlı bir film çevirdi. Murat Serezli’nin de oynadığı filmimizde Tamer Karadağlı hem tönetmen hem de oyuncu .

Seslendirme sanatçısı Arzu Balkan ile 30 Kasım 2002 de evlenip, 24 Nisan 2007de boşandı. 2 Temmuz 2006’da kızları Zeyno dünyaya geldi.

Tamer Karadağlı’nın TST Besin ve Su Endüstri adlı şirketi var. Ek olarak Türk Patent Ensitüsü‘nden su sektöründe kullanılmak suretiyle ‘Suna’ ve ‘Artı’ markalarını koruma altına aldırdı. Faaliyetlerine devam eden şirketi minik yatırımlarla büyütmeye çalışıyor.

İki tane Harley Davidson motosikleti var zaman buldukça onlarla geziyor.

Filmleri :

Ah Kalbim- 2009
Son Ağa – 2008
Kiralık Oda – 2008
Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım – 2007
Fedai – 2007
Living & Dying – 2007
Ben Fazla Kalmayacağım – 2007
Sınavdan Sonrasında – 2006
Hayatım Sana Feda – 2006
Arka Sokaklar – 2006
Beyza’nın Hanımefendileri – 2005
Talih Kapıyı Kırınca – 2004
Yağmur Zamanı – 2004
Bir Tutam Baharat – 2003
En Son Babalar Duyar – 2002
Çocuklar Duymasın – 2002
Iyi mi Evde Kaldım – 2001
Artık Sevmeyeceğim – 2000
Sarı Evin Esrarı – 2000
Şaşı Felek Çıkmazı – 2000
Demir Leblebi – 1999
Babam Olur musun? – 1999
Ferhunde Hanımlar – 1993

Tamer Karadağlı kimdir

    • Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı,

Beyaz perde

    Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Enver Aysever kimdir

Enver Aysever kimdir, Yazar, Tiyatro yazarı, Tiyatrocu, televizyon program yapımcısı, sosyolog, politikacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno