Ana Sayfa / beyaz perde oyuncusu / Tobey Maguire kimdir

Tobey Maguire kimdir

Tobey Maguire kimdir, Amerikalı erkek oyuncu. Ufak yaşlarda süregelen oyunculuk kariyerinde bağımsız yapımlar da dahil olmak suretiyle bir oldukça film olan Maguire, üçüncüsü de çekilen spider-man serisiyle tüm dünyanın tanımış olduğu bir oyuncu haline gelmiş, meşhur çizgi roman kahramanıyla özdeşleşmiştir. Maguire vejetaryendir ve yogayla ilgilenmektedir.

27 Haziran 1975’te Santa Monica, California, ABD’da dünyaya geldi. Babası Vincent Maguire aşçı, anası Wendy Brown ise metin yazarı ve prodüktördü. Maguire doğduğunda evli olmayan ebeveyni, derhal evlenmelerine rağmen 2 yıl içinde boşanacaklardı. Çocukluğu Californiya, Oregon ve Washington eyaletleri içinde bölünerek geçen Maguire, babası şeklinde aşçı olmanın hayallerini kuruyordu. Sadece annesinin teşvikiyle oyunculuğa yöneldi ve 6. sınıfta oyunculuk dersleri almaya başladı. 15 yaşlarında Whoopi Goldberg‘ın sunmuş olduğu ve Nickelodeon’da gösterilen Tales from the Whoop adlı programda yer aldı. Onu beyazperdeyle ilk tanıştıran film ise 1989 yapımı The Wizard oldu. Reklam filmlerinde de görülmeye süregelen oyuncu
Chuck Norris, Roseanne Barr ve Tracey Ullman şeklinde isimlerle çalıştı.

1992 senesinde Great Scott adlı sitcomda rol aldı sadece dizi beş hafta sonrasında yayından kaldırıldı. Bir sonraki yıl
Robert De Niro ve Leonardo DiCaprio’yla beraber kamera karşısına geçmiş olduğu This Boy’s Life, Maguire’ın geniş kitlelerce tanındığı film oldu. 1994 yapımı S.F.W. de küçük bir rol olan oyuncu, derhal arkasından aynı yıl Revenge of the Red Baron‘la seyirciyle buluştu. Film gişe başarısı elde etmedi sadece 1995 senesinde Uma Thurman ile başrollerini paylaşmış olduğu The Duke of Groove adlı kısa film oskar odayı oldu. Dolayısıyla bu Maguire için mühim bir fırsattı.

Sinemaseverler için tanıdık bir yüz olmaya süregelen Maguire için 1997 yılı hayatında birçok şeyin değişmesine niçin olacaktı. Zira iki usta yönetmenin ses getiren yapımlarında rol alma şansı elde edecekti. Rick Moody’nin öyküsünü Kevin Kline, Sigourney Weaver, Joan Allen ve Christina Ricci şeklinde başarıya ulaşmış oyunculardan oluşan kadroyla The Ice Storm’da beyaz perdeye uyarlayan Ang Lee, Paul Hood görevi için Maguire’ı seçmişti. Bu rolle büyük övgü alan erkek oyuncu, aynı yıl Woody Allen’la da çalıştı. Deconstructing Harry adlı film, eleştirmenleri ikiye ayırsa da Maguire için bir Allen filmimizde rol almak mühim bir başarıydı.
Gary Ross’un yönetmenliğini yapmış olduğu ve üç dalda oskara aday gösterilen 1998 yapımı Pleasantville’den sonrasında erkek oyuncu,
Terry Gilliam’ın kamera arkasında olduğu Fear and Loathing in Las Vegas’ta bu kez otostopçu rolüyle izleyicinin karşısındaydı. Usta yönetmenlerin ses getiren yapımlarında oynaması Maguire’ın şansını arttırıyor, kariyerinde güvenli adımlarla ilerlemesine niçin oluyordu. 1999’da Lasse Hallström’ün Oscar talibi filmi The Cider House Rules ‘da başrolde yer edinen oyuncu, bir sonraki yıl Wonder Boys‘da Michael Douglas, Frances McDormand ve Katie Holmes ile beraber kamera karşısına geçti. Sorunları olan akıllı ve genç yazar James Leer’ı canlandırdığı rolüyle büyük ilgi görmüş oldu.

Maguire’nin Sam Raimi’nin de dikkatini çekmesi uzun sürmeyecekti. Zira Stan Lee ve Steve Ditko’nun Marvel Comic Yayınları’ndan çıkan çizgi romanı spider-man’in beyaz perde uyarlamasında Kirsten Dunst’la başrolleri paylaştı. Film, gösterime girmiş olduğu ilk hafta sonunda 110 milyon doların üstünde gişe başarısı elde etti ve box office listelerinin üst sıralarına yerleşti.
Maguire, spider-man-2 ve 2007 itibariyle gösterime giren Spider Man 3’te gene başroldeydi.

Oyuncu halen Universal Studios’da mühim bir görevde bulunan Ron Meyer’ın mücevher tasarımcısı kızı Jennifer Meyer’la nişanlıdır. Seabiscuit’ün çekimleri esnasında tanışan çiftin Ruby Sweetheart Maguire adlı bir kız evlatları vardır.

Tobey Maguire kimdir

Beyaz perde

    Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Oscar Isaac kimdir

Oscar Isaac kimdir, 2013 yılıda “Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle” filmindeki rolü ile tanındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno