Ana Sayfa / İş adamı / Tolga Gariboğlu kimdir

Tolga Gariboğlu kimdir

Tolga Gariboğlu kimdir, Hugo çocuk programının sunucusu idi.

Tolga Gariboğlu, 1966 senesinde Ankara‘da dünyaya gelmiştir. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonrasında ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünü tamamladı. Arkasından İşletme Yönetimi alanında yüksek lisansını yapmış oldu.

Tolga Gariboğlu, minik yaşlarda TRT‘de çocuk saatine girdi. Uzun seneler çeşitli dizi ve filmlerde dublaj yapmış oldu.

Tolga Gariboğlu, Hugo ve Tolga Abi adıyla dünyadaki ilk interaktif çocuk programının Türkiye’deki sunuculuğunu ve yapımcılığını yapmış oldu. Hugo çocuk programı 1993-2008 yılları aralığında canlı olarak çeşitli tv. kanallarında gösterildi. 1993 senesinde Kanal 6‘da süregelen programın ilk sunucusu Tolga Gariboğlu‘dur. 1996 senesinde yayından kaldırıldı. 2001’de tekrardan ekranda olup Show TV’de devam etti. 2002’de yeniden yayından kaldırıldı. 2003’te ekrana dönerek Cine5’te devam etmiştir. 2004’te atv’ye geçti. 2005 senesinde tekrardan yayından kaldırıldı. 2006 senesinde yeniden ekrana geçip Kanal 1ekrana geldi. 2007 senesinde Kanal 1 TMSF’ye satıldıktan sonrasında Tolga Gariboğlu programdan ayrıldı.

1995 senesinde Konsensus adlı şirketini kurdu. Ufaklıklara yönelik mecmua yayıncılığı, yerli ve yabancı formatlarla ilgili TV yapımcılığı, çocuk ve ebeveyn kitlelere yöte yönetimi ve kreatif ajans çalışmalarını bir arada yürütüyor. Ek olarak 2001 senesinde Tolga Abi markasıyla kurduğu anaokulu, 2-6 yaş grubu ufaklıklara hizmet vermektedir.

Tv programı yapımcılığı, yabancı kaynaklı tv içeriklerinin lisanslanması ve prodüksiyonu, mecmua yayıncılığı, yabancı meşhur kahramanların markalara lisanslanması, büyük etkinliklerin yönetimi ve dijital ortamlarda yayıncılık mevzularında 25 yılı aşkın deneyimi oldu.

Tolga Gariboğlu evlidir ve bir oğlu vardır.

Tolga Gariboğlu kimdir

    İş adamı, TV sunucusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Başak Şengül kimdir

Başak Şengül kimdir, CNN Türk‘de Spiker olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno