Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Toprak Sergen kimdir

Toprak Sergen kimdir

Toprak Sergen kimdir, Toprak Sergen, 1 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Sanatçı Semih Sergen’in oğlu, Sanatçı Burak Sergen’in kardeşidir. İlkokul beşinci sınıfta iken Radyo Çocuk Kulübü’nün sınavına girdi ve kazanmıştır. Arkasından orada çalışmaya başladı. 3 yıl Kayseri’ de Kayseri Koleji’ nde yatılı okumuş olduğu sıralarda tiyatroya ara verdi. Daha Ankara’ya döndü ve Radyo Çocuk Kulübü’ne devam etti. Sonrasında konservatuar imtihanlarına girdi ve birinci basamak imtihanını bile kazanamadı. Aynı yıl, Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ni birincilikle kazanmıştır. Okulu birincilikle tamamladı. Gene üniversite sınavına girdi ve 3 yıl Internasyonal İlişkiler okudu. Sonrasında tiyatroya oyunculuk kısmına geçti ve 4 yıl oyunculuk okudu. Orayı bitirdiğinde 4 yıl Tiyatro Yönetmenliği Kısmı’nde okudu. 19 yaşlarında, Radyo Tiyatro Kulübü’nün idareciliğini halletmeye başladı.

Orta son sınıftayken seslendirmelere başladı. Pek fazlaca dizi ve filmimizde seslendirme yapmış oldu.

Devlet tiyatrosu sınavına kız arkadaşı giriyordu. Sınava birlikte gidince onu da giriyor zannettiler ve böylece sınava girmiş oldu. Imtihanı kazanarak Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu. Ve Trabzon Devlet Tiyatrosunda göreve başladı. Orada kısa bir süre bir tek 6 ay çalışabildi. Trabzon’dayken Türkiye’nin ilk hususi radyosunun Genel Gösterim Yönetmenliği’ni yaparken ek olarak hafta sonları uçakla İstanbul’a gelmiş olarak Best FM’de program yapıyordu. Sonrasında İstanbul’a geldi.

TRT’de radyo sunuculuğu, tv program yapımcılığı şeklinde görevlerde bulunmuş oldu. Bazı hususi tiyatrolarda çalıştı. Tv reklam filmlerinde, kliplerde ve sabah kuşağı, yarışma programlarında yer aldı, seslendirme emekleri yapıyor. “Albüm” isminde bir müzik albümü de çıkardı.

1998 senesinde Kara Harp Okulu’nda kısa dönem askerlik yapmış oldu. Çeşitli yarışma programları yapmış oldu. Hanım ve ufaklıklara yönelik bir fazlaca yarışma sundu.

“He-man”, “Voltran” şeklinde çizgi filmler seslendirdi. Ek olarak Tom Cruise, Brad Pitt, Matt Dillon, Val Kilmer, James Dean, Tony Curtis, John Travolta şeklinde ünlüleri seslendirdi filmlerde.

1989-1992 yılları arası amatör bir rock grubunda vokalistlik yapmış oldu. 2004 senesinde ATV.de gösterilen “Ünlüler Çiftliği” adlı yarışmada birinci oldu. “Talih Kasası” adlı bir data yarışması sundu.

Toprak Sergen’in Kaş’ta işletmeciliğini yaptır su altı dalgıcıdır.

Ekranlardan uzak kalmış olduğu sürede, web üstünden gösterim meydana getiren “herşey.tv.tr”yi kurmuş, inanılmaz bir seyirci kitlesine ulaşmış.

Ödülleri :
2001 – “Kırık Zar” Filmi ile Avşa Film Festivali, En İyi adam Oyuncu Ödülü.
2000 – “Ay Işığında Saklıdır” filmi ile İletişim Fakültesi, En İyi Adam Oyuncu ödülü.
2000 – “Aşkın Dağlarda Gezer” dizisi ile Magazin Gazetecileri Derneğinden, En İyi Dizi ödülü.

Filmleri :
2012 – Sen Kimsin
2010 – Yalancı Yabancı

2006 – Gelin

2005 – Düşler ve Gerçekler

2002 – İçerideki

2002 – Duygusal

2002 – Kurşun Asker

2001 – Avcı

2000 – Şöhret Tutkusu

2000 – Kırık Zar

2000 – Gelinlik Kız

2000 – Zümrüt / Gözlerim Aklına Gelirse

2000 – Dedelerimi Evlendirirken
2000 – Gözlerin Aklıma Gelirse
1999 – Kara Kentin Evlatları

1999 – Baba

1999 – Aşkın Dağlarda Gezer

1998 – Her şey Oğlum İçin

1997 – Öldürme Üstüne Minik Bir Film

1997 – Baba Evi

1997 – Sırtımdan Vuruldum
1996 – Ay Işığında Saklıdır

1996 – Kara Melek

1995 – Melek Apartmanı

1995 – Bizim Aile

1994 – Sonradan Görmeler

Toprak Sergen kimdir

    • Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı,

Beyazperde

    Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Enver Aysever kimdir

Enver Aysever kimdir, Yazar, Tiyatro yazarı, Tiyatrocu, televizyon program yapımcısı, sosyolog, politikacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno