Ana Sayfa / Pop Şarkıcısı / Tuğba Özerk kimdir

Tuğba Özerk kimdir

Tuğba Özerk kimdir, Sezen Aksu tarafınca keşfedilen, Ege ve Deniz Seki benzer biçimde başarıya ulaşmış sanatçılara yapmış olduğu geri vokallerle adından söz ettiren ve de 2002 senesinde çıkarttığı ilk solo albümü Dün Benzer biçimde ile müzik listelerine süratli bir giriş icra eden Türk pop müziği sanatçısı, söz yazarı ve de besteci.

Tuğba Özerk, 4 Haziran 1980 tarihinde, İzmir‘de dünyaya geldi. Melih Özakat ve Hususi Çakabey okullarında okuyan Özerk, ortaokulu bitirmesinin arkasından müzik eğitimi almak suretiyle konservatura katıldı.

Hemen hemen 7 yaşlarındayken TRT ve İzmir Devlet Konservatuarları‘nda bulunan çocuk korolarında eğitim almaya baken meşhur sanatçı Sezen Aksu tarafınca ortaya çıkarıldı. 1992 senesinde Sezen Aksu’yla birlikte ilk geri vokal çalışmasına imza atan Özerk, bir taraftan okuluna devam ederken bir taraftan da Aksu ile birlikte vokal çalışmalarını sürdürüyordu.

Aksu ile birlikte 2002 senesinde TRT’de gösterilen bir müzik programına katılan Özerk, burada solo seslendirdiği bir şarkı ve Aksu’ya yapmış olduğu geri vokaller ile büyük bir ün kazanmıştır ve de Büyük Kabiliyet ünvanını aldı. Eğitim yaşamının sona ermesinin arkasından İstanbul‘a taşınan genç sanatçı, burada aralarında Ege ve Deniz Seki benzer biçimde meşhur adların yer almış olduğu pek oldukca sanatçıya geri vokal olarak albümlerinde birlikte rol aldı.

Tuğba Özerk’în ilk solo albümü olan Dün Benzer biçimde, 2003 senesinde piyasaya çıktı. Müzik listelerine Aşk Yarası adlı açılış şarkısı ile bir numaradan giriş icra eden albümün arkasından gelen oyunculuk tekliflerini değerlendiren genç sanatçı, ATV’de gösterilen Bu şekilde Mi Olacaktı adlı T.V. dizisinde de bir yıla yakın bir süre rol aldı.

Özerk’in ikinci albümü, 2005 senesinde piyasaya çıkan Tuğba Özerk oldu. İlk albümünde yalnız bir tane bestesi yer edinen genç sanatçı, kendi adını taşıyan ikinci albümünde ise kendi bestelerini ağırlıklı olarak kullandı. Albümün çıkış şarkısı olan ve Nazan Öncel imzasını yaşıyan Lo Lo Lo, listelerin en üst sıralarına yerleşirken, sanatçıya da Altın Kelebek ödülü kazandırdı.

İkinci albümünün piyasaya çıkmasının arkasından iki senelik bir suskunluk süreci yaşayan Özerk, 2007 senesinde üçüncü albümü olan Yıkıldı Duvarlarım ile listelere süratli bir dönüşte bulunmuş oldu. Albümde bulunan ve kendi bestesi olan Acı Hatıralar adlı şarkıya klip çeken Özerk, böylece müzisyen kimliği kadar besteci kimliğiyle de anılmaya başladı.

Tuğba Özerk’in son albümü ise, 2009 senesinde piyasaya çıkan ve de Erhan Bayrak prodüktörlüğünde hazırlanan Aşkın Her Hali oldu. Avrulpa Müzik etiketi ile gösterilen albümdeki şarkıların dokuzunun söz ve müziğini kendisi hazırlayan Özerk, bu albümün ilk video klibini Bitter Çikolata adlı şarkısına çekti.

Tuğba Özerk kimdir

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Luciano Pavarotti kimdir

Luciano Pavarotti kimdir, İtalyan tenör. Dünyanın en ünlü tenörü olan Pavarotti, dinleyici kitlesi sınırlı olan opera türünü milyonlara sevdirmiş, popülerleşmesinde ve ilgi görmesinde büyük rol oynamıştır. Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden olan ve tüm müzik türlerinde verilen Grammy de dahil olmak üzere pek çok önemli ödülün sahibi olmuştur. 60’lı yıllardan bugüne aralarında Placido Domingo ve Jose Carreras gibi diğer tenörlerle birlikte verdiği konserler de dahil, sayısız konser vermiş, albüm yapmış, pop müziğin başarılı isimleriyle ortak projelerde yer almıştır. Pavarotti’nin 2 Guinnes rekoru bulunmaktadır. Bir konserinde sahneden ayrıldığında seyirci tarafından tam 165 kez alkışlanarak sahneye geri çağrılan tenör, hiçbir müzisyene kolay nasip olmayacak bir ilgi görerek Guinnes rekoru kırmıştı. Guinnes’e geçen bir diğer rekoru ise Placido Domingo ve Josep Carreras’la birlikte kaydettikleri
The Three Tenors in Concert albümünün tüm zamanların en çok satan klasik müzik albümü olarak tarihe geçmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno