Ana Sayfa / Sinema Oyuncusu / Tuncer Salman kimdir

Tuncer Salman kimdir

Tuncer Salman kimdir, Rol almış olduğu Beşik Kertmesi, Annem, Kurtlar Vadisi, Dila Hanım ve Kördüğüm şeklinde yapımlarda ki performansıyla tüm Türkiye’nin takdirini topladı.

Tuncer Salman, 15 Mart 1965 tarihinde Uşak, Ulubey kazasının Kışla köyünde dünyaya gelmiştir. Babası köy enstitüsü mezunu bir öğretmendi. 1987 senesinde başladığı Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı’ndan 1992 senesinde mezun oldu.

Tuncer Salman, bir yıl Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştıktan sonrasında, 1993 senesinde atandığı Antalya Devlet Tiyatrosu’nda 2001 yılına kadar çalıştı. 2002 yılından itibaren Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 2010 senesinde Devlet tiyatrolarından ayrıldı. Tiyatro aktörlüğünün yanı sıra birçok beyaz perde, tv emek harcamaları da yapmaktadır.

Tuncer Salman, 1997 senesinde Azerbaycanlı yönetmen Namık Agayev ile beraber OL Tiyatrosu’nu kurdu. Tiyatronun ilk projesi olan ‘Hoşgeldin Nazım’ adlı oyunu Azerbaycan ve Türkiye’de pek oldukca kez sahnelendi. İkinci oyunları ise Richard Bach‘ın aynı adlı kitabından uyarlanan ‘Martı’ adlı tiyatro oyunu oldu.

2005 senesinde başrollerinde Sibel Can, Talat Bulut ve Yıldız Kenter‘in oynadığı “Saklambaç” adlı dizide Tuncer Salman evin kahyalığını ve şoförlüğünü meydana getiren Satılmış karakterine can verirken, Bülent Kayabaş, Akasya Asıltürkmen, Türkan Kılıç ile beraber rol aldı.

2012 senesinde Orhan Kemal‘in Fena Yol adlı romanından uyarlanan, yönetmenliğini Nisan Akman‘ın yapmış olduğu “Fena Yol” dizisinde Cansel Elçin, Şükran Ovalı, İlker Aksum, Ezgi Mola, Ayşenil Şamlıoğlu, Nergis Çorakçı, Nursel Köse, Tuncer Salman, Ferit Kaya, Nilüfer Açıkalın, Ali Erkazan ile birlikte oynadı.

2017 senesinde Fox Tv‘de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan‘ın paylaşmış olduğu “Dayan Yüreğim” dizisinde ek olarak Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik şeklinde oyuncular da rol almaktadır.

Rol almış olduğu tiyatro oyunları :
– Bu Başka Dizi
– Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz
– Töre
– Peynirli Yumurta
– Çığ
– Hamlet
– Kadı
– Taziye
– Mahmud ile Yezida
– Geyikler Lanetler
– Haneler
– Danton’un Ölümü
– Konuk
– Abdülcanbaz
– Batakhane Güzeli
– Martı
– Hoşgeldin Nazım

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Dayan Yüreğim (Remzi) (TV Dizisi)
2016 – Posta Kutusu (Kemal) (Beyaz perde Filmi)
2016 – Ankara Yazı (İşkenceci Polis) (Beyaz perde Filmi)
2015 – Şartlı Tahliye (TV Filmi)
2015 – 2016 – Kördüğüm (İbo) (TV Dizisi)
2014 – 2015 – Kurtlar Vadisi Pusu 8. – 9.Sürem (Sağır) (TV Dizisi)
2013 – Osmanlı Tokadı (Gazanfer Ağa) (TV Dizisi)
2013 – Dila Hanım 2. Sürem (TV Dizisi)
2012 – Fena Yol (Fikret) (TV Dizisi)
2011 – Kurtuluş Son Durak (Adnan) (Beyaz perde Filmi)
2010 – Bitmeyen Şarkı (Servet) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Annem (Mehmet Eğilmez) (TV Dizisi)
2006 – Hokkabaz (Aslan Türksönmez) (Beyaz perde Filmi)
2005 – Son Osmanlı (TV Dizisi)
2005 – Saklambaç (Satılmış) (TV Dizisi)
2005 – Organize İşler (Tugay Selimoğlu) (Beyaz perde Filmi)
2005 – Düşler ve Gerçekler (TV Dizisi)
2003 – Gelin (Selman) (TV Dizisi)
2003 – Vizontele Tuuba (Beyaz perde Filmi)
2002 – Olay-i Zaptiye (Hilmi) (TV Dizisi)
2002 – Prag’a Ne Dersin (Dış Ses) (Kısa Film)
2002 – Beşik Kertmesi (Muhtar) (TV Dizisi)
2000 – Vizontele (Ahmet) (Beyaz perde Filmi)
1992 – Emret Bakanım (TV Dizisi)

Tuncer Salman kimdir

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Oscar Isaac kimdir

Oscar Isaac kimdir, 2013 yılıda “Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle” filmindeki rolü ile tanındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno