Ana Sayfa / Dizi Oyuncusu / Turan Özdemir kimdir

Turan Özdemir kimdir

Turan Özdemir kimdir, Turan Özdemir, 10 Kasım 1952 tarihinde Muğla’nın Yatağan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Suzan, abisinin adı Esat’tır.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Kısmı’nden mezun olduktan sonrasında İzmir Devlet Tiyatrosu‘nda vazife aldı. Bir süre İzmir Devlet Tiyatrosu’nda vazife yaptıktan sonrasında, peşinden İstanbul’a yerleşti.

2001 yılından itibaren kamera karşısına geçerek bir oldukça beyazperde filmimizde vazife aldı.

Turan Özdemir, oyuncu ekibi Muğlalı vatandaşlardan oluşan ve çekimleri de gene Muğla’da meydana gelen “Dondurmam Gaymak” adlı beyazperde filminin başrol oyuncusu bu filmle ünlendi. Kirli Yedili dizisinde öğretmen Hasan Paşa karakterini canlandırmaktadır.

Turan Özdemir, reklam filmi ve dizilerde de rol almasının yanında, seslendirme sanatçılığı yapmaktadır. Turan Özdemir, bir sakız markasının reklamlarında da oynadı.

10 Haziran 2006 tarihinde 13. Altın Koza Film Festivali‘nde en iyi adam oyuncu ödülünü aldı.

21 Mayıs 2010 günü Muğla’nın Ortakent beldesinin ezilmesini önlemeye çalışırken bir motosikletin çarpması sonucu ağır yaralandı. Beyin kanaması geçiren sanatçı 9 Haziran 2010 gününe kadar yoğun bakımda kaldı.

Turan Özdemir, Müzeyyen hanım ile evli olup Ezgi isminde biri kız, 2 çocuk babasıdır.

Filmleri :
2011 – Kirli Yedili

2010 – Geniş Aile

2009 – Gölgedeki Renkler
2009 – Babam Büfe
2008 – Üvey Aile

2008 – Mevlana Aşkın Dansı
2008 – Geç Gelen Bahar
2008 – Yağmurdan Sonrasında
2007 – Adem’in Trenleri

2007 – Mavi Gözlü Dev
2007 – İki Yabancı
2005 – Dondurmam Gaymak

2004 – Hanım İsterse

2004 – Aden Mahallesi
2003 – Estağfurullah Yokuşu

2002 – Çekirdek Aile

2002 – Aslı ile Kerem
2001 – Tatlı Yaşam

Turan Özdemir kimdir

    • Dizi Oyuncusu, Ses Sanatçısı,

Beyazperde

    Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Enver Aysever kimdir

Enver Aysever kimdir, Yazar, Tiyatro yazarı, Tiyatrocu, televizyon program yapımcısı, sosyolog, politikacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno