Ana Sayfa / baba / Üçgenin Tanımı fıkrası

Üçgenin Tanımı fıkrası

ucgenİlkokulda, Matematik dersinde öğretmen üçgenin alanını, ufaklıklara şu şekilde öğretmiş: Bir üç kenarlının alanı, yatayımı ile dikleşiminin vuruşumunun, ikiye bölümüdür. Çocuk bunu güzelce ezberlemiş.
Akşam babası evde sormuş:
– Bu gün okulda ne öğrendiniz?
– Matematik dersinde, bir üç kenarlının alanını öğrendik babacığım.
– Ya o şekilde mi, peki iyi mi öğrendiniz?
– Bir üç kenarlının alanı, yatayımı ile dikleşiminin vuruşumunun, ikiye bölümüdür.
– Yavrum, yanlış öğretmişler size. Doğrusu:

 Bir üçgenin alanı, tabanı ile yüksekliğinin çarpımının yarısına eşittir.
O sırada, bir taraftan gazetesini okuyan, bir taraftan da torunuyla oğlunun konuşmasını dinleyen Dede, dayanamayıp söze girmiş :
– İkinizin de tanımı yanlış! Bir müsellesin mesaha-i şathiyesi, kaidesiyle irtifaının hasıl-ı darbının nısfına müsavidir.

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Duvara İşeme Hadisesi

Duvara İşeme Hadisesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno