Ana Sayfa / internet / uTorrent Hızlandırma Yolları Resimli Videolu Anlatım

uTorrent Hızlandırma Yolları Resimli Videolu Anlatım

mqdefault.jpg (320×180)

uTorrent’in dosya indirme hızını yükseltmeye ne dersiniz?

uTorrent programından indirdiğiniz oyunları, yazılımları, filmleri yada müzikleri daha süratli download etmek ve bilgisayara kaydetmek iyi mi yapılır? İşte hem resimli hem de videolu ifade…

uTorrent kullanarak dosya indirirken eğer indirdiğiniz torrent dosyası kaliteliyse ve gene de web bağlantınızın tam kapasitesini kullanamıyorsanız yapabileceğiniz bazı ince ayarlar mevcut. Bu ayarlar yardımıyla hali hazırda mevcut olan potansiyeli gerçeğe dönüştürmek mümkün oluyor. Fakat kalitesiz bir tracker kullanıyorsanız maalesef herhangi bir potansiyel olmadığından indirme işleminde bir hızlanma da olmayacaktır.

uTorrent’te İndirme Hızınızı Arttırma Şekilleri

Programın ana sayfasında yer edinen “Seçenekler” menüsüne tıkladığımızda karşımıza “Tercihler” adlı bir buton gelecektir. Bu butona basarak devam ediyoruz.

Tercihler menüsünün içinde derhal sol bölümde yer edinen seçeneklerden “BitTorrent“e tıklıyoruz ve “Protokol Şifrelemesi” bölümünde “Etkin” seçeneğini etken hale getiriyoruz. Ek olarak onun yanında yer edinen kutucuk seçili değilse onu da seçiyoruz.

Azca önceki menünün derhal üstünde yer edinen “Bant Genişliği” menüsüne geçiş yapıyoruz ve bu bölümde yer edinen ayarları şu şekilde değiştiriyoruz:

Maksimum Bağlantı Sayısı: 2500
Torrent başına maksimum eş sayısı: 500
Torrent başına gönderme yuva sayısı: 10

Peşinden “Gönderme hızı < %90 ise ek gönderme yuvası kullan” seçeneğinin karşısındaki tıkı da kaldırıyoruz.

Artık gelişmiş ayarları yapma zamanımız geldi. Derhal sol kısımdan “Gelişmiş” kısmına geliyoruz ve ilk olarak “bt.allow_same_ip” değerinin karşılığını “Doğru” haline getiriyoruz.

İkinci olarak gene gelişmiş bölümünde “rss.update_interval” değerinin karşılığını “20” olarak yazdıktan sonrasında “Ayarla” butonuna basarak işlemi tamamlıyoruz.

Tüm uTorrent ayarlarımız böylece tamamlanmış hale geliyor. “Tamam” butonuna basarak tercihler ekranını kapatabilir ve denemelik bir kaç dosya indirebiliriz. Eğer ayarların hepsini tam olarak yaptıysanız ve web bağlantı hızınız da müsaade ederse bayağı fazla bir artış yakalamanız mümkün.

Kaynak: Tamindir.com

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno