Ana Sayfa / asker / Veli Küçük kimdir

Veli Küçük kimdir

Veli Küçük kimdir, Veli Küçük, 9 Mayıs 1944 tarihinde Bilecik ilinin ilçesi Gölpazarı, Türkmen Köyü’nde ziraatçi bir ailenin dört çocuğundan birisi olarak dünyaya gelmiştir. 1963 senesinde Kuleli Askeri Lisesi‘ni tamamlamış oldu. 1965 senesinde Kara Harp Okulu‘ndan mezun oldu.

Veli Küçük, susurluk kazasının meydana geldiği 3 Kasım 1996 tarihinde İzmit Jandarma Alay Komutanı idi.

Veli Küçük, Edirne, van, Eskişehir, Ağrı, Kocaeli ve Hatay İl Jandarma Alay Komutanlıkları görevlerinde bulunmuş oldu. 1996 senesinde tuğgeneral oldu. Tuğgeneral olduktan sonrasında Giresun Bölge Komutanlığı’nın kuruluşunda bulunmuş oldu ve 1998 yılına kadar Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı görevi yapmış oldu.

1998 senesinde Çanakkale Tugay Komutanlığına belirleme oldu. O görevde iken Çanakkale Tugay Komutanlığı Bilecik iline yer değiştirdi. 2000 senesinde tuğgeneral rütbesinin sonunda emekliye ayrıldı.

Veli Küçük, 22 Ocak 2008 tarihinde Ergenekon örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. 26 Ocak 2008 tarihinde tutuklandı. Hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 239 yıldan 524 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. 5 Ağustos 2013’te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafınca karara bağlanan Ergenekon davasında iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 99 YIL hapis cezasına çarptırıldı.

Veli Küçük’ün avukatının uzun tutukluluk sebebiyle itirazının değerlendirilmesi üstüne 11 Mart 2014 tarihinde İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi adli denetim tedbiri kapsamında yurtdışına çıkış yasağı ile beraber tahliye sonucu verdi.

Veli Küçük kimdir

    Asker

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Hulusi Akar kimdir

Hulusi Akar kimdir, Hulusi Akar, 1952 yılında Kayseri‘de doğmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri 29. Genelkurmay Başkanı. Kara Harp Okulu‘nu 1972 yılında Piyade teğmen olarak bitirdi. 1973 yılında da İstanbul Tuzla’daki Piyade Okulundan mezun oldu. 1980 yılına kadar Türk Kara Kuvvetleri bünyesinde çeşitli birliklerde takım ve bölük komutanı olarak görev yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno