Ana Sayfa / bakan / Veysi Kaynak kimdir

Veysi Kaynak kimdir

Veysi Kaynak kimdir, 24 Mayıs 2016 tarihinde 65. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak göreve getirildi.

Veysi Kaynak, 1962 senesinde Kahramanmaraş‘da dünyaya gelmiştir. 1981 senesinde İmam Hatip lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun 1985 senesinde oldu. Mezun olduktan sonrasında memleketi Kahramanmaraş’da özgür avukatlık hayata geçirmeye başladı.

Siyasete 1987 senesinde Refah Partisi‘nin Maraş İl Sekreterliğini yapamaya başladığında girmiş oldu.

1989-1999 yılları aralığında Kahramanmaraş Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı, Bütçe Komisyon Başkanlığı ve Belediye Başkanvekilliği yapmış oldu. Peşinden 1999 yılı Ocak – Nisan ayları içinde Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı görevini yapmış oldu.

2001 senesinde AKP Maraş Kurucu İl Başkan Yardımcılığı ve Siyasal Hukuki İşler Başkanlığı, 2002-2007 yılları aralığında da Maraş İl Başkanlığı görevlerinde bulunmuş oldu.

Veysi Kaynak, 23 Temmuz 2007 – 28 Haziran 2011 tarihleri içinde 23.dönem AKP Maraş milletvekili olarak seçildi. AKP Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve TBMM Hakkaniyet Komisyonu Üyeliği görevlerini yürüttü.

7 Kasım 2011 tarihinde Hakkaniyet Bakanı yardımcısı görevine atandı. 2011 – 2015 yılları aralığında Hakkaniyet Bakanlığı Yardımcılığı görevini yapmış oldu.

Veysi Kaynak, 2010 senesinde rüşvet alan görevlilerin hapse girmesini önleyecek ‘görevi kötüye kullanma’ suçunda cezaların indirilmesi için yasa teklifi vermiştir.

23 Haziran 2015–17 Kasım 2015 tarihleri içinde 25. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili oldu. Milletvekilliği döneminde Türkiye – Bahreyn Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yapmış oldu.

Veysi Kaynak, evlidir ve 5 evladı vardır.

1 Kasım 2015 tarihinde meydana getirilen seçimlerde 26. dönem milletvekili olarak AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili seçildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun istifasının peşinden 24 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a Başbakan Binali Yıldırım tarafınca sunulan yeni bakanlar sıralamasında 65. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak göreve getirildi.

Veysi Kaynak kimdir

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ekrem Pakdemirli kimdir

Ekrem Pakdemirli kimdir, Türk siyasi hayatının önemli isimleri arasında yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno