Ana Sayfa / müzisyen / Victoria Beckham kimdir

Victoria Beckham kimdir

Victoria Beckham kimdir, Aslolan adı Victoria Caroline Adams olan Victoria Beckham, 17 Nisan 1974 tarihinde Harlow , Essex, İngiltere’de dünyaya geldi. Jacqueline ve Anthony Adams çiftinin üç çocuğundan ikinci çocuğudur. Babası bir elektronik mühendisi idi. Adam kardeşi Christian ve kız kardeşi Lousie adındadır. Victoria Beckham Cheshunt’daki St Mary Lisesine gitti. 1991 senesinde Surrey şehindeki Epsom ilçesinde olan Laine Tiyatro Sanatları okulunda okudu.

Bir devrin meşhur futbolcusu David Beckham‘ın eşi ve 1990’lı yıllara damgasını vuran eski Spice Girls üyesi olarak bilinmektedir.
Aslolan şöhretine 1994 senesinde katılmış olduğu “Spice Girls” grubu ile kavuşan Victoria Beckham, hemen sonra solo müzik kariyerine adım atmak istemişti sadece bu alandaki kariyeri yeterince başarı göstermiş gitmeyince modaya el atan ve kendi New York Moda Haftası’nda tanıtarak iş hayatına atıldı.

Victoria Beckham 2002 senesinde Telstar Plakçılık ile anlaşır ve albüm hazırlıklarını adım atar sadece pop albümü yapmak istemez, R&B ve hiphop tarzında bir albüm yapmak istemektedir bu sebeple prodüktör Damon Dash ile çalışmaya adım atar. Let Your Head Go / This Groove Aralık 2003’te raflardaki yerini alır ve listelere üç numaradan girer. 2004 senesinde The Real Beckhams adı altında belgesel niteliği olan bir DVD piyasaya sürülür. Let Your Head Go” ve “This Groove”, “Resentment”, “That Dude”, “Me And You This Time” ve “Valentine” adlı şarkıların videoları da içermektedir.

4 Mart 1999 tarihinde ilk evladı “Brooklyn Joseph”i dünyaya getirdi. Bu doğumdan 4 ay sonrasında da 4 temmuz 1999 da “David Beckham” ile evliliğe ilk adımını attı. 2. oğulları “Romeo James Beckham” 1 Eylül 2002 tarihinde dünyaya geldi. 3. oğulları “Cruz David Beckham” 2005 yılının Şubat ayında dünyaya geldi. 10 Temmuz 2011’de Los Angeles’da doğan kız çocuklarına “Harper Seven Beckham” adını verdiler.
İngiliz basınının Victoria’nın müzik kariyerini başarısızlık olarak yorumlaması Victoria’nın müzik ile ilgili hedeflerini de yok eder. Fakat Victoria yine işe koyulur ve Cathy Dennis ile My Love Is For Real adlı şarkıyı yazar fakat Victoria’nın üçüncü hamileliği sebebiyle şarkı asla piyasaya sürülmez.

Victoria Beckham, Dolce Gabbana ve yakın dostum söylediği Roberto Cavalli için podyuma çıkar. 2004 senesinde da Rock and Republic için VB Rocks isminde ağırlıklı olarak jean pantolondan oluşan bir koleksiyon hazırlar.

Kısa bir süreliğine Rocawear’ın mankenliğini yapar, Samantha Thavasa adlı mağaza için çanta ve mücevher tasarlar. Haziran 2006’da DVB isminde güneş gözlüğü koleksiyonu hazırlar ve dünya kupasında kendi tasarladığı gözlüklerle poz vererek kucak dolusu reklamını da yapar. Gene aynı yıl Intimately Beckham isminde bay ve hanımefendi parfümü satışa sunulur.

Şubat 2007’de Tom Cruise‘nin karısı Katie Holmes için Oscar töreni giysilerini dizayn eder. Victoria Beckham aynı yıl İngiliz Glamour dergisi tarafınca Senenin Bayanı seçilir.

Kendi adlarını çıkardıkları dvb adlı markaları vardır. Victoria Beckham, moda çalışmalarına bir jean defilesi ve parfüm tasarımıyla başladı. Halen, ABD’de çalışmalarını sürdürmektedir.

Victoria için beş belgesel çekilir. Bunlardan ilki, 11 Ocak 2000 tarihinde Victoria’s Secrets adı altında yalnız İngiltere’de yayımlanır. İkincisi; 2002 Marta çekilen Being Victoria Beckham isminde olup şarkıcının solo kariyerini anlatır. Üçüncüsü; 24 Aralık 2003 tarihinde yayınlan The Real Beckhams, David Beckham’ın Real Madrit’te oynayacak olması sebebiyle çiftin Londra’dan Madrit’e taşınmalarını mevzu alır. Dördüncüsü 28 Mayıs 2006 tarihinde gösterildi; Full Length&Fabulous: The Beckham’s World Cup Party Victoria ve David’in iyi mi bir Dünya Kupası Partisi verdiklerini özetleyen bir programdır ve amacı yardım kuruluşları için para toplamaktır. Sonuncusu ise NBC televizyonu ile 6 bölümlük hazırlanacak olan ve Beckhamların ABD’ya gidişlerini mevzu alan Victoria Beckham:Coming to America’dır. Bu program Amerikan basını tarafınca oldukça eleştirilse de 16 Temmuz 2007’de yayımlanır ve en oldukça seyredilen (4,9 milyon Amerikalı tarafınca izlenir) üçüncü program olur. Her ne kadar 6 bölümlük planmışsa da bir saat ve tek seferlik bir şov olur. İngiltere’de ise 3,5 milyon insan tarafınca izlenir.

Victoria’nın birlikteliği ve müzik kariyeri, onu İngiltere’nin 52. En Varlıklı Hanım’ı yapar. Eşiyle toplam servetinin 112 milyon £ olduğu tahmin edilmektedir.

Victoria ve David Beckham 12 Temmuz 2007’de David’in LA Galaxy takımına aktarma olmasıyla, Los n itibaren yüzlerce paparazzi tarafınca takip edilmektedirler ve şu aralar Beverly Hills’teki 22 milyon dolarlık evlerinde yaşamaktadırlar.

Eşiyle olan evliliği : Victoria 1997 senesinde futbolcu David Beckham ile flört etmeye adım atar. David 24 Ocak 1998’te Victoria’ya evlenme teklif eder ve çiftin ilk evlatları; Brooklyn Joseph 4 Mart 1999’da dünyaya gelir. Çift, Luttrellstown Kalesi’nde 4 Temmuz 1999’da dünya evine girer. Çiftin dört aylık oğulları da yüzük taşıyıcısı olur, düğün medyada çok çok fazla yer alır ve düğünün maliyetinin 500,000£ olduğu sanılmaktadır. Beckhamların ikinci evlatları, Romeo James 1 Eylül 2002’de Londra’da doğar ve çiftin üçüncü oğulları Cruz David Beckham, 20 Şubat 2005’te Madrit’te dünyaya gelir. Brooklyn ve Romeo’nun vaftiz anneleri Elizabeth Hurley vaftiz babaları ise Elton John’dur.4.evlatları olan kızı “Harper Seven Beckham” 10 Temmuz 2011’de Los Angeles’da dünyaya geldi.

Albümleri :
2001 – Not Such An Innocent Girl – Victoria Beckham

Singlelar :
2000 – Out of Your Mind (Truesteppers & Dane Bowers feat Victoria Beckham)
2001 – Not Such An Innocent Girl
2002 – A Mind of Its Own
2002 – I Wish
2003 – This Groove
2003 – Let Your Head Go

Victoria Beckham kimdir

    Müzisyen, Ses Sanatçısı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Erdal Erzincan kimdir

Erdal Erzincan kimdir, Halk müziği sanatçısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno