Ana Sayfa / internet / WhatsApp kullanıcı sayısı kaçtır? 2014 Nisan

WhatsApp kullanıcı sayısı kaçtır? 2014 Nisan

Whatsapp-User-Growth.jpg (550×339)

Dünyanın en büyük toplumsal paylaşım platformu olan Feysbuk geçtiğimiz günlerde gene dünyaca meşhur WhatsApp uygulamasını satın almıştı. Bu satışın arkasından aslına bakarsan oldukça yaygın bir halde kullanılan WhatsApp’ın kullanıcı sayısı daha yüksek bir hızla artmaya devam etti. Hatta öyleki ki, meydana getirilen açıklamaya bakılırsa WhatsApp kullanıcı sayısı 500 milyon kişiyi geçti…

Mobil cihazların en oldukça kullanılan parasız uygulamalarından olan WhatsApp, 5 yıldan azca bir sürede 500 milyon kullanıcıya ulaştığını deklare etti.

Son birkaç ayda bilhassa Brezilya, Hindistan, Meksika ve Rusya’daki kullancılarının arttığını belirten WhatsApp, her gün 700 milyon fotoğraf ve 100 milyon video paylaşıldığını altını çizdi.

Feysbuk, Şubat ayında Whatsapp’i 16+3 milyon dolara satın aldığında uygulamanın 450 milyon kullanıcısı vardı. Feysbuk, kuruluşunun 6. yılı 2010’da 500 milyon kullanıcı rakamına ulaşmıştı. WhatsApp’in bu hızla giderse oldukça daha kısa sürede 1 milyar kullanıcıya erişmesi umut ediliyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

WordPress blog sitesi için soru-cevap eklentisi

Question and Answer Sites

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno