Ana Sayfa / Dosya ve Klasör Ekleme / Windows 10/8/7 İçin Başlangıç’a Program, Dosya ve Klasör Ekleme

Windows 10/8/7 İçin Başlangıç’a Program, Dosya ve Klasör Ekleme

Yukarıda resmini gördüğünüz Başlangıç ekranına yeni bir dosyanın, programın yada klasörün kısayol simgesini eklemek yada silmek zannettiğinizden daha kolay. Windows’u her açtığınızda buraya eklenen programlar otomatikman çalıştırılır. Fakat siz isterseniz artık programın yanı sıra dosyaları yada klasörleri de buraya ekleyebilir ve bilgisayarı açtığınızda otomatikman açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için Başlangıç klasörünü açmanız gerekiyor. Fakat normalde Başlangıç klasörü Windows’un Gizli saklı Sistem Klasörleri içinde yer alır. Şu demek oluyor ki Windows Gezginini açıp Görünüm menüsüne girerek Gizli saklı Klasörleri Göster seçeneğini yada Windos 10’da Gizli saklı Öğeler seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Fakat buna asla gerek yok. İşin daha kolay bir yöntemi var. Klavyeden Windows ve R tuşlarına beraber basın. Oluşturulan Çalıştır penceresine aşağıdaki kodu yazıp klavyeden Enter tuşuna basın.

shell:startup

Böylece Başlangıç adlı klasör açılacak. Artık bu klasöre eklediğiniz tüm kısayollar ve klasörler yukarıdaki resimde gösterilen alanda otomatikman gözükecek. Doğal ki bu klasörden silinenler de artık görünmeyecek.

Örnek olarak ben WhatsApp’ın masaüstndeki kısayolunu kopyalayarak bu klasöre yapıştırdım. Böylece artık başlangıçta WhatsApp’ı çalıştıracak. Fakat siz isterseniz herhangi bir e-kitabın (pdf, epub vs.) kısayolunu yada herhangi bir hususi klasörün kısayolunu bu klasöre ekleyebilirsiniz. Böylece bilgisayarı her açtığınızda bu dosya yada klasörler de otomatik açılmış olacak.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno