Ana Sayfa / internet / Windows 10 arka plan resmini değiştirme ve slayt yapma (duvar kağıdı otomatik değişsin)

Windows 10 arka plan resmini değiştirme ve slayt yapma (duvar kağıdı otomatik değişsin)

Yeni Windows 10 her insana hayırlı olsun. Bu yazıda Windows 10 işletim sisteminde masaüstü arka plan resmi iyi mi değiştirilir ona bakacağız. Ek olarak isteyenler için arka plan resimlerinin otomatik bir halde kendiliğinden geçiş yaparak slayt şov şeklinde değişmesi için yapılması gerekenleri de göreceğiz.

Bilgisayara kaydettiğiniz herhangi bir fotoğraf dosyasının üstüne sağ tıklayarak oluşturulan menüden “masaüstü arkaplanı olarak ayarla” seçeneğine tıklayın. Böylece bu fotoğraf artık masaüstü duvar kağıdınız olarak ayarlanmış olacak.

Eğer slayt olarak istiyorsanız masaüstünde boş bir yere sağ tıklayın ve oluşturulan menünün en altındaki “kişiselleştir” seçeneğine tıklayın.

Change Desktop background Windows 10 step1

Karşınıza gelecek pencerenin sol kısmında ve en üstte bulunan “Arkaplan” yazan seçeneğe tıklayın. Sağ tarafta Arka Plan bölümünde fotoğraf (duvar kağıdı) yazan butona tıklayarak açılacak menüden alt taraftaki slaytı seçin.

Change Desktop background Windows 10 step5

Arka planda değişmesini istediğiniz tüm resimleri tek bir klasörde toplayın. Arkasından azca önceki pencerenin alt kısmındaki butona tıklayarak resimleri kaydettiğiniz klasörü seçin. Bu işi de halletik.

Change Desktop background Windows 10 step6

Son olarak sizlere Windows 10’daki yeni bir özellikten söz edeceğim. Artık websitelerinde gezinirken karşınıza çıkan bir resmi beğendiyseniz bu resmin üstüne sağ tıklayıp oluşturulan menüden “masaüstü arkaplanı olarak ayarla” seçeneğine tıklayarak kolay bir halde arkaplan seçebiliyorsunuz.

Change Desktop background Windows 10 step9

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno