Ana Sayfa / internet / Windows 10’da Bluetooth Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

Windows 10’da Bluetooth Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

Tüm dizüstü bilgisayarlarda ve lüzumlu donanımı barındıran yeni nesil masaüstü bilgisayarlarda Bluetooth özelliğinden faydalanarak mobil cihazlarla kablosuz veri alışverişi yapabilir yada Bluetooth teknolojisini kullanan cihazları (kulaklık, oyun kolu vs.) kullanabilirsiniz.

Windows 10’lu PC’de ihtiyaca bakılırsa kimi zaman Bluetooh hususi durumunu açmak, kimi zaman de kapatmak gerekebilir. Bunu Windows 10’da yapmanın iki yolu var.

1- Sistem tepsisinin en sağındaki içi boş kare simgesine tıklayın ve oluşturulan İşlem Merkezi ekranındaki Bluetooth seçeneğine tıklayın. Her tıkladığınızda eğer etken ise eylemsiz olacak, eğer eylemsiz ise etken olacaktır. Alttaki ekran görüntüsüne simgeyi ve Bluetooth seçeneği gösterilmiştir.

2- Alternatif bir yöntem olarak; Vazife çubuğunun sol alt köşesindeki arama simgesine tıklayarak oluşturulan arama kutusuna cihazlar yazıp klavyeden Enter‘a basın.

Karşınıza aşağıdaki benzer biçimde bir ekran çıkacak. Burada sol taraftaki menüden Bluetooth seçeneğine tıklayın ve ekranın sağ tarafında açılacak olan Bluetooth seçeneğinin düğmesine her tıkladığınızda eğer etken ise eylemsiz olacak, eğer eylemsiz ise etken olacaktır.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno